Gdy dokuczają Ci nerwobóle


Gdy dokuczają Ci nerwobóle
2009-01-20
Dopada cię nagły, silny ból. Taki właściwie bez przyczyny. Twoje kłopoty mogą być związane z podrażnieniem jakiegoś nerwu. Ból wywołany w ten sposób najczęściej dotyczy twarzy, potylicy, szczęki i ucha, przedramienia oraz lędźwi.

Jeśli ból jest silny, nie mija po 3 dniach lub towarzyszy mu drętwienie albo mrowienie bolącego miejsca, koniecznie należy zgłosić się do lekarza. Lekkie nerwobóle warto spróbować wyleczyć prostymi domowymi sposobami.

 

 

 

- LECZNICZE HERBATKI

Jeśli miewasz nawracające nerwobóle, zastosuj jedną z ziołowych kuracji. Powinna ona trwać około 4 tygodni.

  1. Z DZIURAWCA: dwie łyżeczki suszonego dziurawca zalej filiżanką wrzątku. Przykryj i parz około 10 min. Przecedź. Pij 3 razy dziennie po filiżance naparu. WAŻNE! Gdy pijesz dziurawiec, nie wychodź na słońce. na twojej skórze może się pojawić wysypka lub przebarwienia.
  2. Z PRZYTULII WONNEJ: łyżeczkę kwiatów przytulii wonnej zalej filiżanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 3 min. Przecedź. pij 3 razy dziennie po filiżance naparu.
  3. Z ZIÓŁ MIESZANYCH: do słoika wsyp po łyżce suszonych ziół: kwiatu bzu czarnego, słonecznika, wiązówki błotnej i lipy,korzenia wilżyny pospolitej i kozłka, ziela tymianku i dziurawca oraz kory wierzby. Wymieszaj. łyżeczkę mieszanki zalej szklanką i parz około 10 min. Przecedź. Pij 3 razy dziennie po szklance naparu, ok. 20 min. przed posiłkiem


- ROZGRZEWAJĄCE OKŁADY

Aby złagodzić nerwobóle, powinnaś zastosować gorące kompresy. Zabieg wykonuj dwa razy dziennie.

  1. Z JAŁOWCA: łyżkę suszonych owoców jałowca zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem około 15 minut. Przecedź i poczekaj, aż napar trochę przestygnie. Następnie nasącz w nim kawałek gazy i przyłóż do bolącego miejsca na 20 min. UWAŻAJ! Jałowiec może wywołać podrażnienia skóry.
  2. Z ARNIKI I TYMIANKU: do garnka wsyp po 3 łyżki kwiatów arniki i ziela tymianku. Zalej 3 szklankami wody, przykryj i gotuj na małym ogniu przez około 5 minut. odstaw na 30 minut, żeby odwar przestygł. Przecedź. nasącz w nim kawałek gazy i przyłóż do bolącego miejsca na 20 min.
  3. Z OLEJKÓW ETERYCZNYCH: kawałek gazy zamocz w ciepłej wodzie i skrop 2-4 kroplami jednego z olejków: rumiankowego, lawendowego, geraniowego lub rozmarynowego. Przyłóż do bolącego miejsca na 20 min.



- PACHNĄCE KĄPIELE

Żeby kąpiel skutecznie złagodziła ból, powinna trwać 15-20 min, zaś woda nie może być zbyt gorąca. Po wyjściu z kąpieli należy ubrać się ciepło i odpocząć około 30 min.

  1. OWSIANA: 10 łyżek słomy owsianej 9 do kupienia w sklepie zielarskim) zalej 2 litrami wody i gotuj pod przykryciem ok. 30 min. Przecedź i wlej do ciepłej kąpieli.
  2. ŚWIERKOWA: łyżeczkę olejku świerkowego wymieszaj z łyżką mleka lub oliwy z oliwek i wlej do wanny z ciepłą wodą.
  3. ROZMARYNOWA: 9 łyżek suszonych liści rozmarynu zalej litrem wrzątku. Parz pod przykryciem przez 30 min. i przecedź. napar dodaj do ciepłej kąpieli.



- KRÓTKIE MASAŻE

Zabieg powinien być bardzo delikatny, by nie nasilał dolegliwości.

  1. MIĘTOWY: do łyżki oliwy z oliwek 5 kropli olejku miętowego i wymieszaj. Oliwkę rozetrzyj w dłoniach i masuj bolące miejsce przez 3 min. Jeśli ból się nie zmniejszy, zabieg możesz powtórzyć jeszcze 2 razy. Wykonuj go w odstępach 15 minutowych.
  2. SOSNOWY: do łyżki oliwy z oliwek dodaj 5 kropli olejku sosnowego i wymieszaj. Trochę oliwki ogrzej w dłoniach i masuj bolące miejsce około 3 min. Zabieg wykonuj 2-3 razy dziennie.


Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl