HONOR udoskonala sztuczną inteligencję i rozwija współpracę z Google Cloud podczas VivaTech 2024


HONOR udoskonala sztuczną inteligencję i rozwija współpracę z Google Cloud podczas VivaTech 2024
2024-05-23
Globalna marka technologiczna HONOR pojawiła się po raz pierwszy na VivaTech – jednym z największych wydarzeń związanych z technologią i innowacjami w Europie. Podczas swojej prezentacji HONOR przedstawił własne podejście do sztucznej inteligencji na urządzeniach.

W firmie HONOR głęboko wierzymy, że łącząc personalizację, intuicyjność i ochronę prywatności, ze sztuczną inteligencją, każdy może uwolnić jej doświadczyć” – powiedział George Zhao, dyrektor generalny HONOR Device Co, Ltd. „Cieszymy się również, że możemy kontynuować współpracę z Google Cloud, wykorzystując naszą wspólną wiedzę, zapewniając naszym użytkownikom pełniejsze doświadczenia związane ze sztuczną inteligencją” – dodał.

Czterowarstwowa architektura sztucznej inteligencji

Podczas prezentacji HONOR przedstawił swoją czterowarstwową architekturę AI i zademonstrował integrację sztucznej inteligencji z systemem MagicOS. W warstwie bazowej, AI pomiędzy urządzeniami i systemami stanowi podstawę otwartego ekosystemu, co pozwala na współdzielenie mocy obliczeniowej i usług. Kolejnym elementem jest warstwa sztucznej inteligencji na poziomie platformy, która umożliwia spersonalizowanie systemu operacyjnego i zapewnia interakcję pomiędzy człowiekiem a komputerem opartą na intencjach. Trzecia warstwa sztucznej inteligencji na poziomie aplikacji pozwala na wprowadzenia wielu innowacyjnych programów AI, które wpłyną na doświadczenia użytkowników. Na samej górze znajduje się warstwa interfejsu, która zapewnia łatwy dostęp do usług w chmurze, jednocześnie mając na uwadze ochronę prywatności.

Magiczny Portal, będący częścią systemu MagicOS 8.0, to pierwszy w branży interfejs, który został oparty o intencje użytkowników, usprawniając złożone procesy do jednego etapu. Obecnie obsługuje on 100 najpopularniejszych aplikacji wspierając podróżowanie, wysyłanie wiadomości, wyszukiwanie informacji, rozrywkę, zakupy czy obsługę mediów społecznościowych, aby zapewnić płynniejsze doświadczenia z korzystania z AI.

Jako część czterowarstwowej architektury, HONOR zintegruje w swoich nadchodzących smartfonach generatywną, sztuczną inteligencję napędzaną przez Google Cloud. Tym samym marka obiecuje zapewnić użytkownikom wiele innowacyjnych rozwiązań przy zwiększonej ochronie prywatności.

Seria HONOR 200 wprowadzi nowe podejście do zdjęć porterowych 

Po premierze AI Motion Sensing Capture – funkcji, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego rejestrowania szybko poruszających się obiektów, HONOR ogłosił, że nadchodząca seria HONOR 200 również wprowadzi fotografię mobilną na nowy poziom. Wszystko dzięki zupełnie nowemu, ulepszonemu przez sztuczną inteligencję trybowi portretowemu.

Seria HONOR 200 do uczenia się wykorzystuje ogromny zbiór portretów zrobionych w Studio Harcourt – cenionym francuskim studiu fotograficznym znanym z wielu kultowych zdjęć portretowych. Jego doświadczenie pojawi się na każdym, dziewięcioetapowym procesie robienia zdjęć, wykorzystując technologię AI do odtworzenia legendarnego oświetlenia i efektów cieni znanego studia.

Inteligentne urządzenia dla lepszej przyszłości użytkowników

Podczas wydarzenia HONOR zorganizował również panel dyskusyjny z udziałem cenionej ekspertki branżowej dr Justine Cassell. Rozmowa dotyczyła przyszłości interakcji multimodalnej, podkreślając, w jaki sposób integracja ta zwiększa wygodę i ochronę prywatności użytkowników.

Urządzenia HONOR oferują spersonalizowane rekomendacje, jednocześnie chroniąc prywatność użytkownika podczas przechowywania jego danych. Chociażby projekt Magic Portal naszej firmy zapewnia użytkownikom zachowanie kontroli nad wyborem usług i podejmowaniem decyzji”- powiedział George Zhao.

W trakcie panelu dr Justine Cassell wyraziła swoje zdanie na temat interakcji multimodalnej: „Ludzie żyją multimodalnie. Rozwój urządzeń, które nosimy na sobie, jak np. pierścienie czy przypinki, wraz z potężnymi smartfonami, pokazuje rosnące zastosowanie sztucznej inteligencji integrującej w urządzeniach zarówno język werbalny, jak i wskazówki niewerbalne, takie jak gesty i mimika twarzy oraz elementy parawerbalne, takie jak intonacja mowy. Wskazuje to na wprowadzenie multimodalnej, sztucznej inteligencji na smartfonach w przyszłości. Im więcej modalności możemy połączyć ze sztuczną inteligencją, tym większej liczbie osób możemy pomóc za pomocą tego systemu” – mówi dr Justine Cassel.

Technologie stworzone z myślą o ludzkich potrzebach to filozofia urządzeń HONOR”- powiedział George Zhao. „Integracja pomiędzy urządzeniami napędzana przez sztuczną inteligencję może w przyszłości połączyć ich unikatowe cechy. Zamiast uczyć się zachowań użytkownika bezpośrednio na każdym urządzeniu, takie podejście pozwala na wielopoziomowe rozpoznawanie jego intencji, oferując dostosowane rekomendacje i sugestie”– dodał George Zhao.

HONOR w Paryżu już 12 czerwca

Seria HONOR 200 wraz z systemem Magic OS 8.0 wyposażonym w AI zostanie zaprezentowana 12 czerwca w Paryżu. HONOR ogłosił również plany wprowadzenia MagicOS 8.0 na smartfony HONOR Magic V2 i HONOR 90, zapewniając szerszy dostęp do sztucznej inteligencji dla swoich użytkowników.

Nadesłał:

krzbrodo

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl