Huśtawki dla dzieci - 3 porady, które pomogą urządzić plac zabaw


Huśtawki dla dzieci - 3 porady, które pomogą urządzić plac zabaw
2020-09-11
Profesjonalne place zabaw coraz częściej pojawiają się wokół domów lub na miejskich osiedlach. Zazwyczaj pojawia się w nich sprzęt, który w niczym nie przypomina improwizowanych akcesoriów spotykanych jeszcze przed kilkunastoma laty.

Niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się plac zabaw, powinny znaleźć się na nich także huśtawki dla dzieci. To podstawa dobrej zabawy, a jednocześnie element, który musi zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się osobom.

Z poniższego tekstu dowiesz się między innymi:

  • jak wybrać najlepsze huśtawki na plac zabaw,
  • gdzie mogą się przydać huśtawki dla dzieci,
  • jakie huśtawki dla dzieci znajdziesz w sklepie playtime.pl.

Jak wybrać najlepsze huśtawki na plac zabaw?

Akcesoria dla dzieci muszą charakteryzować się wysoką jakością, ponieważ mają za zadanie zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo. W związku z tym wszystkie huśtawki na plac zabaw powinny być wykonane zgodnie z normami bezpieczeństwa. Dzięki temu nie staną się przyczyną wypadku bawiącego się dziecka. Zapewnią bezpieczeństwo także dzieciom, które bawią się wokół huśtawek.

Bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ma także trwałość poszczególnych elementów konstrukcji. Huśtawki dla dzieci muszą być wykonane z materiałów, które wytrzymają czekające je obciążenia. Muszą być dostosowane do ciężaru dzieci oraz przewidzianych ruchów konstrukcji. Trwałość produktów to także odporność na czynniki atmosferyczne. Huśtawki w zdecydowanej większości montowane są na zewnątrz. Wymusza to stosowanie do ich produkcji materiałów odpornych na korozję, promienie słoneczne, a także mróz. Dzięki zastosowaniu takich elementów huśtawki pozostaną funkcjonalne przez wiele sezonów.

Gdzie mogą się przydać huśtawki dla dzieci?

Jak wspomniano wcześniej, huśtawki dla dzieci znajdą zastosowanie w każdym miejscu, które służy do beztroskich zabaw. Prosta konstrukcja i łatwy montaż sprawiają, że są jednymi z pierwszych elementów placów zabaw, po które sięgniesz. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zorganizowanie placu zabaw przy przedszkolu czy klubie dla dzieci, nie możesz zapomnieć o tych akcesoriach. Sprawdzą się także na placach zabaw na osiedlach czy w miejskich parkach. Nawet w przydomowym ogrodzie zamontowanie huśtawki zapewni Twojemu dziecku długie godziny zabawy. Wcale nie musisz utwardzać podłoża, czy wysypywać piasku. Wystarczy, że konstrukcję huśtawki mocujesz trwale do podłoża. Dzięki temu nawet po przypadkowym upadku dziecko wyląduje na miękkim trawniku. 

Jakie huśtawki dla dzieci znajdziesz w sklepie playtime.pl?

Huśtawki na plac zabaw, które znajdziesz w sklepie playtime.pl, spełniają wszystkie wymagania techniczne i wytrzymałościowe. Ich konstrukcje nośne wykonane są między innymi z drewna i wysokiej klasy stali nierdzewnej. Przewidziane są na przeniesienie obciążeń znacznie większych niż zabawa dzieci. Krzesełka i siedziska to konstrukcje z tworzyw sztucznych. Nie zniszczą się podczas standardowej eksploatacji, a po deszczu szybko oddają wilgoć do otoczenia. 

W asortymencie sklepu znajdziesz huśtawki dla dzieci w różnych kształtach. Możesz sięgnąć po klasyczną pojedynczą huśtawkę lub konstrukcje przewidziane na większą liczbę dzieci. Siodełka mogą mieć kształt zamkniętych koszyków, w których bezpiecznie poczują się mniejsze dzieci. Alternatywą będą siodełka w formie pojedynczej deski, przeznaczone dla starszych pociech. Ciekawie prezentują się także huśtawki w formie bocianiego gniazda, na którym może bawić się nawet kilkoro mniejszych dzieci jednocześnie. 

Źródło fotografii: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl