Jak dobrać materac do łóżka?


2019-08-19
Jesteś zmęczony, brak ci energii i chęci do pracy, a codzienne funkcjonowanie sprawia ogromną trudność? Podstawą dobrego samopoczucia jest właściwie urządzona sypialnia, a przede wszystkim wygodne łóżko pokryte funkcjonalnym prześcieradłem z gumką, miłą w dotyku pościelą oraz wygodnym materacem.

Rodzaje materacy

Producenci oferują materace lateksowe, piankowe oraz kieszonkowe. Lateksowe są wyjątkowo elastyczne i idealnie dopasowują się do kształtu osoby śpiącej. Dodatkowo, podczas zmiany pozycji, nie wydają żadnych dźwięków. Na uwagę zasługują ich właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne oraz materiał wykonania, który zapewnia cyrkulację powietrza podczas snu. Piankowe są wykonane z pianki, która znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała. Ich atutem jest struktura warunkująca odpowiedni przepływ powietrza. Warto wybierać produkty wykonane z wysokiej jakości materiału, aby zapewnić sobie ich długowieczność. Dużą popularnością cieszą się materace kieszonkowe stworzone ze sprężyn. Co ważne sprężyny umieszczone są w oddzielnych woreczkach materiałowych, dzięki czemu są elastyczne i giętkie. Do każdego materaca bez problemu dobierzemy prześcieradła z gumką, które będzie dodatkową ochroną przed zabrudzeniami. 

Twardość, grubość i rozmiar

Wybierając materac warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry. Odpowiednio dobrana twardość wyeliminuje bóle kręgosłupa, pleców czy szyi. Rozmiar zależy przede wszystkim od posiadanej ramy, dla jednej osoby wystarczy szerokość około 90 centymetrów, dla dwojga minimum to 160 centymetrów. Im osoba szczuplejsza, tym cieńszy można wybrać materac. Dla osób ze schorzeniami kręgosłupa lepszy będzie grubszy produkt. 

Prześcieradła z gumką i wygodny sen

Odpowiedni materac to nie wszystko. Prześcieradła z gumką to element sypialni polecany ze względu na swoje niepodważalne atuty. Nie warto walczyć z przesuwającą się pościelą. Prześcieradła z gumką pozostaną na swoim miejscu nawet przy częstej zmianie pozycji. Dostępne na rynku modele pozwolą dobrać rozmiar, kolor oraz wzór. Niezwykle istotne jest wybieranie produktów wykonanych z naturalnych materiałów. Przyjazne skórze, nie będą powodować podrażnień, a cyrkulacja powietrza zapobiegnie nadmiernemu poceniu się. 

Dobre samopoczucie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Nasze oczekiwania może spełnić tylko dobrze dopasowany materac o odpowiednich parametrach, wygodne prześcieradło z gumką i oczywiście należycie urządzona sypialnia. 

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl