Jak dobrać odpowiedni section control box?


Jak dobrać odpowiedni section control box?
2021-09-11
Nowoczesne gospodarstwo rolne opiera swoje działania na innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach. Pozwala to zwiększyć wydajność pracy, poprawić jej warunki, co przekłada się na osiąganie lepszych wyników w postaci plonów.

W tym celu w urządzeniach montowane są nadajniki GPS, umożliwiające dokonywanie stosownych pomiarów, które pozwalają na dopasowanie sposobu działania do panujących warunków.SECTION CONTROL BOX – zaawansowane urządzenie dla precyzyjnego rolnictwa

Urządzenie SECTION- Control BOX, w oparciu o GPS, daje możliwość zautomatyzowanego sterowania sekcjami roboczymi opryskiwacza. Jego instalacja nie jest skomplikowana. Wystarczy połączyć urządzenie z terminalem nawigacji polowej typu TRACK GUAID 2 LUB TRACK GUAID 3 oraz wiązką kabli sterownika i zamontować kabel zasilający. Ważne, aby na terminalu nawigacji została aktywowana aplikacja SECTION- Control ISOBUS. Dzięki niej możliwe będzie włączanie i wyłączanie konkretnych sekcji roboczych maszyn, rozpylaczy, jak i również całych systemów dozowania. W związku z tym, że aplikacja odpowiada standardom ISOBUS, będzie ona należycie współpracowała z maszynami rolniczymi, które również są z nimi zgodne.Zalety stosowania SECTION- Control BOX

Dzięki zastosowaniu urządzenia SECTION- Control BOX opryskiwacz zyskuje status maszyny, która została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne. W sytuacji, kiedy sekcja robocza maszyny znajdzie się na obszarze, który został już obrobiony, za sprawą aplikacji zostanie ona automatycznie wyłączona. Takie rozwiązanie umożliwia wyeliminowanie niekorzystnego zjawiska nakładek i omijaków. Co istotne, stosowanie urządzenia daje możliwość wykonywania obowiązków w warunkach ograniczonej widoczności, a także w nocy. Pozwala ono zaoszczędzić czas, usprawnić pracę operatora maszyny, zminimalizować środki wykorzystywane w procesie produkcyjnym i w konsekwencji przyczynić się do wzrostu plonowania.Jak wybrać odpowiedni SECTION- Control BOX?

Wybierając urządzenie jakim jest SECTION- Control Box, warto zwrócić uwagę na ilość sterowników kontroli sekcji. Dostępne są bowiem te z jedną lub nawet dziewięcioma sekcjami, dlatego też zanim dokonamy zakupu konkretnego modelu, upewnijmy się, czy będzie on odpowiadał naszym potrzebom. Miejscem, gdzie znajdziemy rozmaite warianty tego typu urządzeń, jest sklep isobus.pl. Różnią się one dodatkowymi funkcjami, dzięki czemu możemy wybrać produkt, który sprosta naszym wymaganiom. Warto zapoznać się z ofertą sklepu, gdyż w jego zasobach znajdują się jedynie wysokiej klasy urządzenia.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl