Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój osobisty?


Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój osobisty?
2023-01-01
Język to niesamowite narzędzie. Pozwala nam komunikować się z ludźmi z całego świata, a także odblokowuje nowe doświadczenia, pomysły i kultury. Istnieją jednak inne korzyści z nauki języka obcego, których być może nie brałeś pod uwagę.

Naukę języka obcego można rozpocząć w każdej chwili,jednak im osoba młodsza, tym szybciej przyswaja nowe umiejętności. W tym wpisie na blogu zbadamy cztery sposoby, w jakie nauka języka może przynieść korzyści Twojemu rozwojowi osobistemu:Nauka języków obcych poszerza horyzonty myślowe

Nauka języka obcego daje możliwość poszerzenia horyzontów myślowych. Język jest narzędziem do zrozumienia świata i może wpływać na to, jak myślimy o rzeczach.

Jeśli uczysz się angielskiego, na przykład, możesz zacząć myśleć o tym, jak wiele słów jest w języku angielskim i jak wiele jest sposobów wyrażania idei w naszym języku. Albo jeśli uczysz się hiszpańskiego i francuskiego, to może pomyślisz o tym, jak podobnie brzmią lub nawet wyglądają.

Być może jako dorosły uczący się, który mówi już dwoma językami (angielskim i urdu), miałem szczęście doświadczyć tego zjawiska już wcześniej - ale nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, dopóki ktoś nie zwrócił na to uwagi niedawno!Przełamywanie złych nawyków

Kiedy uczysz się drugiego języka, nie możesz w nim myśleć. Aby zostać zrozumianym, musisz przełamać złe nawyki i nauczyć się nowych sposobów myślenia i mówienia. Nie chodzi tylko o naukę gramatyki; chodzi o zmianę sposobu myślenia o myśleniu.

Korzyści z tej zmiany są dwojakie: Z jednej strony, czyni cię bardziej elastycznym ogólnie; z drugiej strony, pozwala na lepszą autorefleksję bez wpadania we własne pułapki umysłowe lub uprzedzenia. Ucząc się myśleć w innym języku (nawet jeśli tylko przez kilka godzin dziennie), zwiększamy naszą zdolność do samoświadomości i rozwoju osobistego, będąc zmuszonym do wyjścia z naszej strefy komfortu - co może być odświeżające!Dzięki nauce języka obcego zwiększasz perspektywy zawodowe

Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem jest bardzo pożądana. Jest to duża zaleta na rynku pracy i może pomóc Ci uzyskać lepszą pracę, zarobić więcej pieniędzy i szybciej awansować.

Umiejętności językowe w każdej dziedzinie są szczególnie ważne, jeśli chodzi o kariery takie jak księgowość, marketing lub sprzedaż, gdzie musisz pokazać, że rozumiesz lokalnych konsumentów lub klientów.

Świat staje się coraz mniejszym miejscem dzięki globalizacji i technologii. Internet ułatwił firmom z różnych krajów współpracę nad projektami, mimo że dzielą je tysiące kilometrów.Odkrywanie nowych kultur dzięki nauce języków obcych

Będziesz mógł lepiej poznać nową kulturę. Kiedy uczysz się języka obcego, nie chodzi tylko o słowa, ale także o samą kulturę. Możesz wtedy zrozumieć więcej o własnej kulturze i o tym, jak różni się ona od innych.

Ucząc się na przykład francuskiego w Kanadzie lub hiszpańskiego w Boliwii, zobaczysz, że istnieje wiele podobieństw między różnymi kulturami, ale także wiele różnic, które sprawiają, że każda z nich jest wyjątkowa. Na przykład: ludzie mają różne sposoby życia i zwyczaje; jedzą inne jedzenie; mieszkają w różnych rodzajach domów; używają tych samych słów, ale o innym znaczeniu niż te, których używamy w domu! Te odkrycia pomogą Ci odkryć nowe światy i poszerzyć horyzonty!Nauka języka pomaga naszemu mózgowi, naszej karierze i naszym relacjom z ludźmi.

Nauka języka obcego może pomóc twojemu mózgowi, karierze i relacjom.

Porozmawiajmy o pierwszych dwóch korzyściach. Nauka języka obcego może poprawić Twoją sprawność umysłową i pamięć, a także obniżyć ryzyko rozwoju demencji lub choroby Alzheimera w późniejszym okresie życia. Jest to również związane z lepszą rozpiętością uwagi, umiejętnością rozwiązywania problemów i wyższymi osiągnięciami w szkole lub na uniwersytecie.

W międzyczasie wykazano, że nauka drugiego języka może uczynić Cię bardziej kreatywnym poprzez poprawę umiejętności rozwiązywania problemów pod presją.*

Wreszcie (i co najważniejsze), istnieje wiele praktycznych korzyści dla każdego, kto chce pracować za granicą lub poznać ludzi z różnych kultur: mówienie w wielu językach zwiększa szanse na zatrudnienie; umożliwi Ci również komunikację z przyjaciółmi bez konieczności korzystania z Google Translate lub innych narzędzi internetowych za każdym razem, gdy ktoś powie coś interesującego.

Źródło: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl