Jak otworzyć zamek innym kluczem?


Jak otworzyć zamek innym kluczem?
2019-10-05
Czy zamek w drzwiach Twojego domu można otworzyć również innym kluczem? Wszystko zależy od tego, na jaką wkładkę do zamka się zdecydujesz. Te tańsze rzeczywiście można bowiem łatwo sforsować metodą bumpingkey, czyli właśnie za pomocą innego klucza. Jak się przed tym chronić?


Każdą wkładkę można otworzyć metodą bumpingkey?

Czy wybrany przez Ciebie zamek do drzwi w wystarczający sposób chroni Twoje mienie? Z pewnością jeśli czytasz o metodzie bumpingkey, czyli sposobie otwierania drzwi innym kluczem, to masz prawo mieć mieszane odczucia. Rzeczywiście bowiem te tańsze, najczęściej chińskiej produkcji wkładki można łatwo rozwiercić czy rozkodować.Uchronisz się przed takimi sytuacjami, jeśli przy wyborze wkładki, zwrócisz uwagę na klasę bezpieczeństwa. Im wyższa, tym pewniejsze zabezpieczenie przed takimi metodami jak bumping (otwarcie zamka innym kluczem) czy lockpicking (otwarcie zamka za pomocą wytrychu). W zakupie solidnej wkładki do zamków pomoże Ci również pogotowie ślusarskie.Jaka wkładka do jakiego pomieszczenia?

W wyborze zamka do drzwi warto kierować się odpowiednimi atestami, klasą bezpieczeństwa, a także opiniami ekspertów np. z pogotowia zamkowego. Na rynku dostępne są bowiem także tańsze produkty, jak np. wkładka WK E1 z najniższej półki cenowej firmy Gerda. Zamek ten nie tylko nie jest odporny na takie metody jak bumping czy lockpicking, ale przede wszystkim łatwo go zmanipulować grzebieniem ślusarskim. Tego rodzaju zamek można jednak zamontować np. przy wejściu do pomieszczenia gospodarczego, do klatki schodowej i w pomieszczeniach, w których nie przechowujemy żadnych cennych przedmiotów. W takich miejscach sprawdzą się też wkładki produkcji chińskiej  - tańsze i z prostszym mechanizmem. Do domu, mieszkania czy biura trafniejszym wyborem będą certyfikowane zamki do drzwi, np.w 6 klasie bezpieczeństwa. Tą cyfrą oznaczony jest mechanizm wyposażony w sześć zastawek i 1000 kombinacji, czyli taki, którego nie można otworzyć ani innym kluczem, ani wytrychem.Kiedy masz pewność, że Twojego zamka nie można otworzyć innym kluczem?

Specjaliści z pogotowia zamkowego polecają dobrej jakości zamki antywłamaniowe z odpowiednią klasą bezpieczeństwa i atestami. Takie, których ze względu na ich innowacyjną technologię i wysokiej jakości zabezpieczenia, złodziej nie otworzy ani metodą bumping, ani lockpicking. Ofert na rynku jednak jest bardzo wiele.Nic dziwnego, że przy zakupie zamka może pojawić się wiele dylematów -  np. jaka wkładka będzie lepsza: dwustronna czy z gałką, albo które klucze są pewniejsze – nacinane czy nawiercane. Odpowiedzi i porad warto szukać w pogotowiu zamkowym. Fachowcy bowiem nie tylko pomogą dobrać nowoczesne i solidne zabezpieczenia do drzwi, ale również zapewnią ich profesjonalny montaż.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl