Jak połączyć naukę języka obcego z przyjemnością?


2017-02-03
Każdy chciałby władać perfekcyjnie językami obcymi, jednak nauka zazwyczaj jest trudna, żmudna i nudna. Jak połączyć naukę z rozrywką i zwyczajnie mieć z tego frajdę?

Jest kilka sposobów. Jednym z najbardziej popularnych i stosowanych często nawet w szkołach jest nauka piosenek. Dużo łatwiej jest nauczyć się słów piosenki ulubionego wykonawcy, czy tych samych słówek w formie listy. Przy okazji możemy opanować całe zwroty i kawałek gramatyki. Ważne, aby wybierać piosenki napisane poprawnym językiem, a nie np. slangiem. Można również pokusić się o oglądanie filmów bez polskiego tłumaczenia. Dzięki temu osłuchamy się z językiem i nauczymy rozumienia intuicyjnego.

Warto też nauczyć się na pamięć ulubionych cytatów lub powiedzeń. Metoda ta jest często stosowana w nauce łaciny, kiedy przyswaja się słówka ucząc łacińskich sentencji. Dobrym sposobem jest też szeroko rozumiana korespondencja. Spróbujmy np. nawiązać kontakt w obcym języku na Facebooku, czy interesującym nas forum. Nawet jeśli przy początkowych wpisach posługiwać się będziemy automatycznymi translatorami, kilka słówek zawsze pozostanie w pamięci.

Warto pamiętać, że nauka jeżyka jest bardziej efektywna, gdy jesteśmy wyspani. Zdrowy sen to niestety dla niektórych luksus, szczególnie jeśli doskwiera im bezsenność lub bezdech senny leczenie to może być długotrwałe i kłopotliwe. Nie zmienia to jednak faktu, iż z przemęczeniem można walczyć równoważąc swój dzień, a naukę języka poprzez np. piosenki zaliczyć mimo wszystko do wysiłku niż relaksu.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl