Jak pozbyć się niedoskonałości skóry?


2019-12-19
Dbając o swoją skórę, skupiamy się na wyborze odpowiednich kosmetyków. Okazuje się, że jest jeszcze wiele innych rzeczy, o których zapominamy, a są równie istotne. Oprócz konsekwencji i systematyczności stosowania odpowiednich kosmetyków musimy dbać o ogólną higienę i zdrowo się odżywiać.

Dieta, jak w każdym aspekcie zdrowia, tak i dla kondycji naszej skóry ma duże znaczenie. To co jemy, wpływa na to jak wyglądamy. Nie tylko waga jest wypadkową naszego jadłospisu, ale również kondycja skóry, włosów i paznokci. Aby skóra była pozbawiona wszelkich niedoskonałości, powinniśmy pić dużo wody, jeść mnóstwo warzyw i owoców i unikać cukru oraz ostrych przypraw.

Poduszka

Co z tego, że dokładnie oczyściliśmy twarz i nałożyliśmy najlepszy kosmetyk na świecie. Kiedy położymy buzię na brudnej poszewce i poduszce, która nie była prana i wietrzona bardzo długo, wszystkie zanieczyszczenia trafią na naszą skórę. Co więcej brud przyklei się do twarzy, która jest wilgotna od kosmetyków i może nadkazić jej powierzchnię. Stąd prosta droga do wyprysków.

Czyste włosy

Podobnie jak poduszka działają nasze włosy. To na nich, szczególnie kiedy mamy długie rozpuszczone w ciągu dnia włosy, przenosimy sporo zarazków. Jeżeli nie myjemy włosów codziennie, znajduje się na nich również sebum i martwy naskórek. Gdy śpimy, nasze włosy przenoszą zanieczyszczenia na twarz. Najlepiej jest zapleść włosy w lekki warkocz lub związać bardzo delikatną szmacianą gumką. Dzięki temu nie będziemy zanieczyszczać twarzy, a włosy nie będą tłuste od kremu do twarzy.

Ręczniki kąpielowe

Ręczniki kąpielowe należy suszyć po każdej kąpieli i prać co trzy, maksymalnie pięć dni. Inaczej będą one siedliskiem bakterii i zamiast wycierać czystą skórę będziemy ją brudzić zarazkami wytworzonymi na powierzchni ręcznika. W żadnym wypadku nie powinniśmy używać ręczników, które brzydko pachną. Takie muszą być koniecznie wyprane w wysokiej temperaturze, aby je dokładnie zdezynfekować. Skórę twarzy z dużymi problemami powinniśmy wycierać delikatnym ręcznikiem papierowym.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl