Jak sprawić, by nasz pies był szczęśliwy?


Jak sprawić, by nasz pies był szczęśliwy?
2018-03-21
Psy, podobnie jak ludzie mają różne charaktery. Jedne są spokojne, uległe, nie przepadają za dużym wysiłkiem fizycznym, inne są zwinne, szybkie, ciekawskie, potrzebują dużej uwagi właściciela, długich spacerów, porządnego wybiegania się.

Wychowywanie psa

Charakter psa w dużym stopniu zależy od jego wychowania. Jeżeli właściciel jest spokojny, cierpliwy, okazuje swojemu pupilowi dużo miłości, pies na pewno będzie dobrze wychowany, nie będzie agresywny, stanie się prawdziwym przyjacielem człowieka.

Wszelkie przejawy agresji wobec psa, używanie siły i przemocy na pewno nie sprawi, że nasz pies będzie spokojny i łagodny. Wręcz przeciwnie, zwierzę może stać się agresywne w stosunku do innych ludzi, innych psów, a nawet wobec właściciela.

Psy źle znoszą samotność. Nudzą się, gdy zostają same w domu, gdy domownicy wychodzą do pracy i do szkoły. Tęsknią za właścicielem. Warto więc zadbać o to, by nasz pupil jak najkrócej przebywał sam w domu, na ten czas dobrze jest zapewnić mu jakąś rozrywkę, podsunąć zabawki, zwłaszcza gdy nasz pies jest szczeniakiem.

Najlepiej jest też ustalić stały rozkład dnia. Dobrze jest wyprowadzać psa o stałych porach, pies załatwia wtedy swoje potrzeby fizjologiczne. Zwierzę powinno też wiedzieć, kiedy jest pora na jedzenie, kiedy czas na zabawę i na odpoczynek.Zabiegi pielęgnacyjne

Psy zazwyczaj nie lubią zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak kąpiel czy obcinanie pazurów. Starajmy się wykonywać te zabiegi w czasie zabawy i nagradzajmy psa zarówno słowami i głaskaniem, jak i przysmakami. Psa łatwo przekupić i za swoją ulubioną karmę, chrupki zrobi wszystko. Starajmy się mieć pozytywne, łagodne podejście do swojego pupila, nigdy nie krzyczmy, nie podnośmy głosu, ale łagodnym tonem i miłymi słowami zachęcajmy psa do odpowiednich czynności.Żywienie psa

Bardzo duże znaczenie ma odpowiednie żywienie psa. Nie warto oszczędzać na karmie dla psa. Dobrze dobrana wysokiej jakości karma zapewni naszemu pupilowi zdrowie, witalność, energię, dobrą kondycję i samopoczucie, piękny wygląd, lśniącą sierść, zdrowe zęby.

Karma dla psa powinna zawierać wszystkie niezbędne witaminy i minerały oraz inne potrzebne psu składniki w odpowiednich ilościach, powinna być dostosowana do wieku i wielkości zwierzęcia. Dobrze jest wybierać karmy najlepszych producentów np. royal canin. Jeżeli nie wiemy, jaką karmę wybrać, poradźmy się weterynarza lub sprzedawcy w sklepie zoologicznym.Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl