Jak wybrać drukarkę przemysłową?


Jak wybrać drukarkę przemysłową?
2020-08-02
Posiadając firmę potrzebujemy drukować wiele materiałów i informacji. Często nie wiemy, jak wybrać niezawodną drukarkę przemysłową, która spełni nasze potrzeby. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, znajdziesz poniżej.

Jakie typy drukarek istnieją?

Na początek warto zastanowić się, jaką technologię druku wolimy. Mamy do wyboru drukarki laserowe, atramentowe i żelowe. Pierwszy typ sprawdzi się w drukowaniu dokumentów tekstowych. Laserowe mają lepszą jakość, która się nadaje do drukowania grafik i zdjęć. Żelowe to nowość na rynku. Żel nie wsiąka w papier i szybciej wysycha. W przypadku drukarki laserowej do wyboru mamy urządzenia monochromatyczne. Drukarki atramentowe pozwolą na użycie wszystkich kolorów, dlatego idealnie sprawdzi się w biurze, gdzie potrzeba wielu kopii w kolorze. Na rynku najlepsze drukarki przemysłowe atramentowe sprzedaje firma Codemax. Warto zapoznać się ich stroną: https://www.codemax.eu. Inną możliwością jest zakup drukarki wielofunkcyjnej, która posiada także skaner i kopiarkę. Umożliwiają one wydruk w kolorze i czerni, a także skanowanie dokumentów. Idealnie sprawdza się także kopiowanie arkuszy oraz dwustronny druk.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Pierwszym kryterium jest szybkość drukowania, która przyda się w firmach. Wyraża się tę cechę w liczbie stron na minutę. Porównując modele drukarek warto wziąć pod uwagę, że czasami szybkość osiągnięta jest kosztem niższej jakości wydruku. W przypadku najwydajniejszych urządzeń szybkość może wynosić do 40 stron na minutę. Taka szybkość sprawdzi  się w największych biurach. Pośrednim typem jest szybkość od 10 do 20 stron na minutę, która jest idealna dla małych i średnich firm. Poniżej tej liczby plasują się drukarki domowe.

W przypadku drukarek przemysłowych warto wziąć pod uwagę normatywne obciążenie drukarki, co oznacza liczbę wydruków, jakie dane urządzenie jest w stanie wykonać w ciągu miesiąca. W niewielkich biurach zapotrzebowanie nie jest tak duże, dlatego warto wybrać drukarkę do 10 000 wydruków miesięcznie. W większych firmach warto zainwestować w urządzenie oferujące powyżej 10 000 wydruków i w przypadku korporacji i centrów obsługi klienta powyżej 100 000 wydruków. 

Ostatnim parametrem jest gramatura papieru, zwłaszcza jeśli drukujemy nie tylko na papierze biurowym. Typowy papier posiada gramaturę około 100 gramów na metr kwadratowy, natomiast papier fotograficzny jest dwukrotnie cięższy. Dlatego wybierając drukarkę i chcąc drukować na specjalnym papierze, warto wybrać drukarkę o gramaturze papieru minimum 200 g/m².

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl