Jak wybrać lampę UV do wody pitnej?


Jak wybrać lampę UV do wody pitnej?
2021-11-29
Woda pitna powinna być bezpieczna dla naszego zdrowia i życia. Jeżeli szukasz sposobu na dezynfekcję wody, najlepiej zainwestować w odpowiednio dobraną lampę bakteriobójczą. Sprawdź, jak wybrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Lampy bakteriobójcze chronią wodę pitną przed wirusami i bakteriami. Jeśli chcesz skutecznie oczyścić wodę w swoim gospodarstwie domowym, takie urządzenie jest idealną propozycją dla Ciebie. W naszym artykule znajdziesz kilka ciekawych informacji na temat lamp UV do uzdatniania wody.Lampy UV do wody – dlaczego warto z nich korzystać?

Lampy UV do dezynfekcji wody pitnej to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które w swoich gospodarstwach domowych korzystają z wody ze studni. Taka woda może być skażona bakteriami, dlatego każdy właściciel studni powinien rozważyć zakup odpowiedniej lampy bakteriobójczej. Niewątpliwą zaletą lamp UV do oczyszczania wody jest brak konieczności stosowania dodatkowych środków chemicznych. Takie lampy wykorzystują naturalny proces dezynfekcji poprzez promieniowanie UV. Dzięki temu woda zachowuje swój skład chemiczny. Urządzenia nie zmieniają również naturalnego smaku i zapachu wody. Lampy UV do wody pitnej charakteryzują się także niskimi kosztami eksploatacji. Dużym plusem tego typu urządzeń jest również wygoda użytkowania. Lampa bakteriobójcza montowana jest tuż przed rozwidleniem instalacji na dane pomieszczenie, a woda dezynfekowana jest na bieżąco w trakcie przepływu przez urządzenie.Lampa UV do uzdatniania wody pitnej – jaką wybrać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej lampy UV do oczyszczania wody, trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego urządzenia. Przy zakupie produktu należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • Wynik bakteriologicznej analizy wody pitnej;
  • Przepływ wody, który jest bezpośrednio związany z czasem ekspozycji wody na promieniowanie ultrafioletowe;
  • Przejrzystość mechaniczna wody;
  • Wymagana skuteczność dezynfekcyjna;
  • Ilość punktów poboru wody w budynku;
  • Ilość miejsca, które można przeznaczyć na montaż;
  • Średnica przyłącza;
  • Dozwolony spadek ciśnienia w urządzeniu;
  • Liczba domowników.


Gdzie kupić lampę do dezynfekcji wody?

Zastanawiasz się, gdzie kupić dobrą lampę do dezynfekcji wody? Warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w technologiach uzdatniania wody. Fachowa obsługa nie tylko pomoże Ci dobrać odpowiedni sprzęt, ale także zajmie się montażem i serwisem urządzenia.

Lampa bakteriobójcza to urządzenie, które przyda się przede wszystkim osobom korzystającym z wody ze studni. Zanim kupisz dany produkt, skorzystaj z naszego poradnika. Dzięki temu dobierzesz sprzęt doskonale dopasowany do swoich potrzeb.

Źródło fotografii: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl