Jak wybrać szczoteczkę do zębów?


Jak wybrać szczoteczkę do zębów?
2023-01-01
Zastanawiasz się, jaka szczoteczka będzie dostosowana do Twoich potrzeb? Czym tak naprawdę różnią się szczoteczki do zębów? Przekonaj się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, chcąc prawdziwie zadbać o higienę jamy ustnej.


Cechy szczoteczek do mycia zębów – na co zwrócić uwagę?

Szczoteczki są regularnie wymieniane od najmłodszych lat – już wtedy w dzieciach pielęgnuje się nawyk dbania o własne uzębienie. Bez wątpienia nawet maluchy wiedzą, że z oczyszczania zębów nie można rezygnować. Szczoteczka powinna być dostosowana do konkretnego pacjenta – tylko wtedy może bezbłędnie odgrywać swoją rolę. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybór szczoteczek był jak najlepszy? 

  • Wielkość szczoteczki – jest parametrem, który wpływa na funkcjonalność i skuteczność. Według specjalistów główka szczoteczki powinna obejmować zakres 3 najbliżej położonych względem siebie zębów. 
  • Twardość włosia – powinna być dostosowana do konkretnego pacjenta. Jeśli cierpisz na nadwrażliwość dziąseł lub choroby przyzębia, to wiedz, że najlepiej sięgać po miękką szczoteczkę. Osoby, które nie borykają się z problemami zdrowotnymi jamy ustnej, mogą spokojnie wybierać twarde szczoteczki. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór produktu o średniej twardości. 

Jeśli nie masz pewności, czy dana szczoteczka jest dla Ciebie dobra, to warto zapytać, co na ten temat ma do powiedzenia lekarz stomatolog. Po przeglądzie stomatologicznym dużo łatwiej jest określić indywidualne potrzeby pacjenta. To, co dobre dla jednej osoby, może zupełnie nie odpowiadać na potrzeby kogoś innego. Rodzaje szczoteczek – czym się różnią? 

Wszystkie szczoteczki do zębów mają pewne wady i zalety – warto wybrać taką, która spełnia wymagania użytkownika. Oto najpopularniejsze rodzaje szczoteczek do mycia zębów i występujące między nimi różnice: 

  • Szczoteczka manualna – należy do najtańszych wariantów na rynku. Bezpieczne stosowanie produktu wymaga znajomości podstawowych technik szczotkowania. W przypadku nieprawidłowego czyszczenia zębów resztki pokarmu nadal zalegają w jamie ustnej. Zbyt mocne szorowanie doprowadza do wystąpienia recesji dziąsłowych. 
  • Szczoteczka elektryczna – wyręcza użytkownika z ruchów, które w przypadku szczoteczek manualnych wykonuje się nadgarstkiem. Szczoteczki elektryczne wykonują ruchy rotacyjno-oscylacyjne lub obrotowo-pulsacyjne. Czyszczą zęby o wiele dokładniej niż modele manualne i posiadają zwykle zróżnicowane tryby pracy.
  • Szczoteczka soniczna – jest produktem najnowszej generacji, który w porównaniu do innych modeli wykonuje największą liczbę ruchów w ciągu minuty. Połączenie działania wymiatającego i pulsacyjnego pozwala osiągnąć najdokładnieszje czyszczenie spośród dostępnych na rynku produktów. Ranking szczoteczek sonicznych mówi sam za siebie!


Polecane szczoteczki – które są najlepsze? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepszą szczoteczkę do prawidłowego czyszczenia zębów. Przed dokonaniem wyboru warto odwiedzić stomatologa, który w interdyscyplinarnym podejściu uwzględni potrzeby swojego pacjenta. Profesjonalne porady i specjalistów na najwyższym poziomie oferuje klinika Piosik Stomatologia. Nikt nie zna się na czyszczeniu zębów tak dobrze, jak stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem! Przed dokonaniem zakupu warto zorientować się, jakie są ceny szczoteczek i wybrać produkt, który jest dostosowany do Twojego budżetu.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl