Jak wybrać używany samochód do 15 tys.?


Jak wybrać używany samochód do 15 tys.?
2021-08-20
Męczy Cię już podróżowanie komunikacją zbiorową? Masz samochód, ale ciągle jest w warsztacie? To znak, że czas zastanowić się nad zakupem nowego auta. W tym tekście podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę kupując używany pojazd.

Zakup samochodu - od czego zacząć?

Zakup samochodu należy dobrze przemyśleć. Przede wszystkim określ swój budżet. To w głównej mierze od niego zależy, jaki model wybierzesz. Nie wiesz jak zdobyć pieniądze? Sprawdź, jakie możliwości daję kredyty pozabankowe. Jeśli szukasz używanego auta, to za 15 tys. zł możesz kupić sprawdzony model. Określ też swoje potrzeby. Czy to ma być samochód do jazdy miejskiej, w takim wypadku zdecyduj się na mniejsze auto. Szukasz pojazdu dla całej rodziny? Rozejrzyj się za pakownym kombi lub kombivanem. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na auto, których możliwości nie wykorzystasz. Wybór zbyt dużego lub zbyt małego pojazdu może powodować frustrację. Zastanów się więc na spokojnie nad tym, czego dokładnie oczekujesz.

Jak wybrać samochód do 15 tys. zł?

Wybór odpowiedniego auta musi być dobrze przemyślany. Jeśli nie masz doświadczenia w motoryzacji, to poproś o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Wsparcie dodatkowej osoby jest niezbędne w tego typu sytuacjach. Warto mieć ze sobą towarzysza, który zachowa chłodną głowę i wskaże na mankamenty w pojeździe. Decyzję najlepiej podjąć po konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie, a nie pod wpływem emocji.

Wybór samochodu zacznij od dokładnych oględzin. Zobacz czy pojazd nie ma żadnych uszkodzeń. Sprawdzaj też, czy odcienie lakieru są takie same na całej powierzchni. Jeśli zauważysz inną barwę, to może to być znak, że auto jest powypadkowe. Używany samochód może mieć rysy lub delikatne wgniecenia, i nie musi to być element, który przekreśla zakup. Jednak jeśli otworzysz klapę bagażnika lub maskę, to jest to wyraźny znak, że jakieś elementy były lakierowane. W ocenie warstwy lakieru może przydać się też specjalny miernik. Warto się w niego zaopatrzyć, jeśli nie masz na to pieniędzy, to możesz je zdobyć, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, jakimi są kredyty pozabankowe.

Decydując się na zakup auta używanego do 15 tys. zł, to dokładnie zweryfikuj jego pochodzenie. Niezbędne będzie sprawdzenie numeru VIN. Poproś też o wszystkie faktury z napraw, na ich podstawie możesz też ocenić, co działo się z autem. Staraj się zadawać jak najwięcej pytań. Każde zawahanie sprzedającego może oznaczać, że ma coś do ukrycia.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl