Jak wybronić się przed niesłusznym mandatem?


Jak wybronić się przed niesłusznym mandatem?
2017-08-31
Nie od dziś wiadomo, że fotoradary są zmorą wielu kierowców. Jeśli ktoś jednak przekroczył dozwoloną prędkość, dlaczego miałby uniknąć kary? Sęk w tym, że sytuacja wcale nie jest taka prosta.

Ile razy słyszeliśmy o przypadkach, gdy urządzenia pomiarowe podawały błędne wyniki? Wielu kierowców w takiej sytuacji dla świętego spokoju woli zapłacić mandat, niż tracić czas i nerwy w sądzie. Jak bowiem udowodnić niewinność, jeśli po drugiej stronie stoją przedstawiciele prawa, posługujący się rzekomo zaawansowaną aparaturą? 

Właśnie tu przydaje się wideorejestrator. Przykładowo nowe kamery DOD posiadają GPS, dzięki któremu kierowca dostaje dokładne dane dotyczące pokonywanej przez siebie trasy. W ten sposób doskonale widać, z jaką prędkością auto poruszało się na krytycznym odcinku trasy.

Co więcej, ostatnie modele DOD posiadają również bazę fotoradarów w Polsce, aktualizowaną co 2-3 miesiące. Wiedza ta pozwoli użytkownikowi kamery dostosować prędkość pojazdu do sytuacji na drodze, wpływając tym samym na jego bezpieczeństwo. Nadesłał:

Entrymedia

Wasze komentarze (2):

  • avatar
    ~młody, 2017-09-01 20:47:07

    wszyscy mają być bezpieczni, a na trasie różnie jest. No dobra jest Yanosik, ale przejdziemy z nim trasę ale on za nas za kierownice nie wsiadzie

  • avatar
    ~prezes, 2017-09-01 13:07:20

    baza fotoradarów najlepsza w Yanosiku


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl