Jak wykorzystać płatności cykliczne?


Jak wykorzystać płatności cykliczne?
2020-01-11
Płatności cykliczne to bardzo ciekawe rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskało rzesze zwolenników. Z tego artykułu dowiesz się jak wykorzystać płatności cykliczne i kiedy najlepiej z nich skorzystać.

Czym są płatności cykliczne?

Płatności cykliczne to inaczej płatności automatyczne. Mogą to być płatności comiesięczne, tygodniowe lub dzienne. Jest to usługa bardzo podobna do opcji polecenia zapłaty, jednak ma zasadniczą różnicę. Przelew w ramach polecenia wychodzi z rachunku bankowego, natomiast płatności cykliczne z karty bankowej użytkownika. Aby uruchomić usługę trzeba osobiście wybrać się do usługodawcy (lub odwiedzić jego stronę internetową), któremu chce się w ten sposób płacić. Należy, przystępując do usługi, podać wszystkie dane znajdujące się na karcie. 

Automatyczne płatności to ogół płatności których można dokonać bez każdorazowego podawania danych z karty bankowej lub danych do autoryzacji przelewu. Istnieją płatności cykliczne lub płatności “jednym kliknięciem”. Przy płatnościach cyklicznych autoryzacji transakcji dokonuje operator płatności. Popularne staje się zapisywanie na subskrypcję takich płatności, w każdej bowiem chwili można z niej zrezygnować. A sam proces płacenia jest niezwykle komfortowy i bardzo szybki. 

Płatności tak zwanego “jednego kliknięcia” wymagają każdorazowego potwierdzenia chęci uiszczenia należności, jednak formalności są tu mocno zminimalizowane. Wystarczy kliknąć w przycisk “zapłać” w sklepie internetowym lub aplikacji mobilnej. Jeżeli zleci się płatność za pośrednictwem jednego kliknięcia, nie ma potrzeby podawania zapisanych już danych karty. Po autoryzacji transakcji nastąpi obciążenie wybranej karty bankowej. 


Jak wykorzystać płatności cykliczne?

Automatyczne płatności pozwalają mieć wiele spraw z głowy, a przede wszystkim dzięki nim nie trzeba myśleć o  regularnym płaceniu za prąd, czynsz, wodę czy gaz. Ma to wiele zalet, gdyż klienci nie muszą o niczym pamiętać. Wszystkie kolejne transakcje poza pierwszą właściwie dokonują się same. Usługa płatności cyklicznych inicjuje cykl płatności, których nie dokonuje płacący, ale aplikacja danego przedsiębiorstwa. Za pierwszym razem jednak należy podać dane swojej karty.  Potem tylko wybiera się opcję i kwotę wpłaty, po czym wszystko zostaje zapisane w systemie. A jak można wykorzystać automatyczne płatności? Sprawdzą się one na pewno wszędzie tam gdzie są abonamenty czyli na siłowniach, w klubach fitness, ale nie tylko. 

Cykliczne płatności można wykorzystać także do automatycznego płacenia za czynsz, media, telefon i inne usługi. Świetnie sprawdzą się także do opłacania aplikacji internetowych, wykupu posiłków abonamentowych lub uregulowania usług wszelkich dostawców. Płatności cykliczne są doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o płatność za członkostwa w różnych instytucjach, klubach czy innych formach rozrywki. Można ten sposób płatności wykorzystać do wsparcia organizacji charytatywnych i fundacji. Wpłaty darczyńców nazywane są tu donacjami i regulowane są aktami prawnymi. Dzięki automatycznym płatnościom wspieranie organizacji pożytku publicznego nigdy nie było tak proste. 


Jak płatności cykliczne pomagają działalności charytatywnej? 

Płatności cykliczne to doskonałe rozwiązanie dla działalności charytatywnej. Jako przykład można tu wymienić firmę Mofimo. Dzięki współpracy z SIX Payment Services uruchomiła ona na rzecz fundacji WWF terminal POS. Pozwala to na szybkie dokonanie wpłat zarówno w trybie codziennym, tygodniowym jak i miesięcznym. Ponadto fundacja może zbierać datki od darczyńców na różnych eventach oraz wydarzeniach. Członkowie klubu WWF mają więc ułatwione zadanie wpłacania pieniędzy ze swoich kart bankowych. Do tej pory liczba odrzuconych przez bank formularzy przystąpienia do klubu była na wysokości około 20%, teraz natomiast zmieniło się to i sam proces przystępowania do klubu jest niezwykle łatwy.  Dzięki terminalowi POS i płatnościom cyklicznym fundacja może pozyskiwać stałych darczyńców jak i zbierać pojedyncze wpłaty. Wszystko to dzieje się niezwykle szybko i odbywa się w sposób bardzo komfortowy. 

Sprawdź : https://mofimo.com/nasze-rozwiazania/platnosci-cykl.html

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl