Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu?


Jak zaaranżować łazienkę na poddaszu?
2024-05-27
Łazienka na poddaszu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie przestrzeni w sposób zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.

 Skosy dachowe i okna połaciowe tworzą unikalną atmosferę, która może stać się idealnym miejscem do relaksu. Przy aranżacji takiej łazienki warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

 

 

Łazienka na poddaszu może mieć wiele różnych wcieleń. Pokażemy, że zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowe doskonale sprawdzą się w tej przestrzeni. Przecież kluczowym jest, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

 

Łazienka z kabiną prysznicową

 

Umieszczenie kabiny prysznicowej w łazience na poddaszu może być wyzwaniem, ale z odpowiednim podejściem można znaleźć rozwiązania, które będą zarówno praktyczne, jak i stylowe. Kabinę prysznicową najlepiej jest umieścić w miejscu, gdzie sufit jest najwyższy. Pozwala to na swobodne korzystanie z prysznica bez obaw o uderzenie głową o skos. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią - idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie kabiny prysznicowej w narożniku. Kabiny narożne są kompaktowe i zajmują mniej miejsca, co jest szczególnie istotne w ograniczonej przestrzeni poddasza.

 

Jeżeli skosy są nietypowe, warto rozważyć zamówienie kabiny prysznicowej na wymiar. „W SANPLAST SA wiemy, że nietypowe przestrzenie wymagają wyjątkowego podejścia do aranżacji. Dlatego dajemy naszym Klientom możliwość dostosowania kabiny prysznicowej do ich indywidualnych potrzeb. Mogą oni wybierać spośród drzwi prysznicowych oraz kabin prysznicowych na wymiar. Nasz łatwy w obsłudze konfigurator pozwoli wybrać kolor z dostępnych opcji w danej serii oraz dostosować rozmiar, aby w pełni odpowiadał ich planom aranżacyjnym.” – podkreśla Małgorzata Hulisz – Kierownik Działu Marketingu Sanplast SA.

Dobrym pomysłem ( o ile układ wnętrza na to pozwoli) jest również umieszczenie prysznica w pobliżu okna dachowego. Naturalne światło wpadające przez okno stworzy jasną i przyjazną atmosferę, co ma duże znaczenie w mniejszych pomieszczeniach.

 

Wanna w roli głównej

 

Wanna w łazience na poddaszu może stać się jej głównym elementem dekoracyjnym i najlepszym miejscem do relaksu. Idealnym miejscem na wannę jest przestrzeń pod niskim skosem, gdzie nie ma potrzeby stania na pełnej wysokości. Wanna umieszczona wzdłuż ściany ze skosem maksymalizuje wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie tworzy przytulne miejsce do kąpieli. Jeśli przestrzeń na to pozwala, wanna wolnostojąca w centralnej części łazienki może być wspaniałym akcentem. Taka aranżacja nadaje łazience luksusowy charakter i staje się centralnym punktem pomieszczenia. Umieszczenie wanny w pobliżu okna dachowego to kolejny świetny pomysł. Widok na niebo podczas kąpieli stworzy wyjątkowy klimat relaksu i odprężenia.

 

W ofercie SANPLAST SA dostępnych jest wiele modeli, które z sukcesem możemy zastosować w tego typu łazienkach. Obecnie najchętniej wybierane są wanny wolnostojące lub przyścienne, które charakteryzują się nie tylko interesującym i ponadczasowym designem, ale także podkreślają wyjątkowy charakter każdej łazienki. Z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla swoich potrzeb.

 

Czego unikać w łazience na poddaszu?

 

Projektując łazienkę na poddaszu, warto unikać kilku powszechnych błędów. Przede wszystkim, kluczowe elementy takie jak toaleta czy umywalka nie powinny być umieszczane pod niskim sufitem, gdzie korzystanie z nich byłoby niewygodne. W niewielkich przestrzeniach zbyt ciemne kolory mogą sprawić, że łazienka wyda się jeszcze mniejsza i bardziej klaustrofobiczna, dlatego lepiej postawić na jasne i neutralne barwy.

 

Dobra wentylacja jest kluczowa, aby uniknąć problemów z wilgocią, które są częste na poddaszach. Zaniedbanie tego aspektu może prowadzić do powstawania pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zarówno sztuczne, jak i naturalne światło jest ważne, aby łazienka była jasna i funkcjonalna.

 

Jakie barwy zastosować?

 

Wybór odpowiednich kolorów może znacząco wpłynąć na odbiór przestrzeni łazienki na poddaszu. Warto postawić na jasne kolory, takie jak biel, jasny szary czy beże, optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że łazienka staje się bardziej przytulna i otwarta. Można również dodać kolorowe akcenty, takie jak kolorowe płytki, dodatki czy rośliny, aby ożywić przestrzeń i nadać jej charakteru. Naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, mogą dodać ciepła i harmonii do łazienki na poddaszu. Drewno wprowadza przytulność i naturalny wygląd, podczas gdy kamień dodaje elegancji i trwałości.

 

Łazienka na poddaszu to wyjątkowa przestrzeń, która z odpowiednim podejściem może stać się funkcjonalnym i pięknym miejscem w Twoim domu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie, dostosowanie elementów wyposażenia do specyfiki przestrzeni oraz wybór kolorów i materiałów, które stworzą przyjazną atmosferę.

Więcej inspiracji znajdziesz na www.sanplast.pl

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl