Jak zagospodarować niewielki ogród?


Jak zagospodarować niewielki ogród?
2016-05-30
Posiadanie dużego ogrodu to powód do radości, nie znaczy to jednak, że nie można cieszyć się z małego ogrodu. Jak zagospodarować niewielki ogród aby być zadowolonym?

Jak zagospodarować niewielki ogród to pytanie zadają sobie właściciele niewielkich działek. Dysponując działką o niewielkim metrażu nie będziesz mógł sobie pozwolić na wszystkie atrakcje jednocześnie, ale z drugiej strony może to być zaleta.

 

Nie będziesz musiał wybierać z pośród setek roślin i gadżetów, ale jedynie z pośród tych które najbardziej nadają się do małych przestrzeni. Najczęściej używane w małych ogrodach gatunki drzew to głóg dwuszyjkowy, klon palmowy, surmia bignoniowa, lilak japoński, wierzba babilońska, sosna oścista i choina kanadyjska. Przy urządzeniu małego ogrodu warto pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze każdy element musi być dokładnie przemyślany. Zbyt duże nagromadzenie różnych dodatków sprawi, że i tak mały ogród stanie się jeszcze bardziej ciasny.

 

Można zastosować kilka optycznych sztuczek, dzięki którym ogród stanie się przestronniejszy- pierwsza z nich to lekkie ogrodzenie z obsadzone roślinami. Druga to stosowanie roślin o jasnozielonej barwie. Jasne i stonowane kolory sprawią złudzenie, że jest tu więcej miejsca. Przy wyborze kwiatów, warto wybrać takie które będą kwitły jak najdłużej, ponieważ nie będzie miejsca na kilka rodzajów zakwitających o różnych porach roku. Lepiej posadzić mało drzew, ponieważ mogły bo one zasłonić dostęp do światła innym roślinom. Zbyt rozłożyste krzewy sprawią, że w ogrodzie będzie mało miejsca, natomiast kręte ścieżki, optycznie zwiększą przestrzeń ogrodu. Zwłaszcza w małym ogrodzie należy pamiętać o pielęgnacji i systematycznym przycinaniu roślin. W przeciwnym razie szybko boleśnie odczujemy brak miejsca.

Wszystkie te porady są ważne i warto o nich pamiętać, jednak nie musisz robić wszystkiego sam. Lepiej zaufaj zawodowcom. Zawsze możesz zgłosić się do profesjonalistów. Wystarczy, że wpiszesz w Google zakładanie ogrodów Łódź, Warszawa, czy Kraków. Bez trudu znajdziesz wiele firm, które mają doświadczenie w projektowaniu i urządzaniu małych ogrodów. Dzięki ich wiedzy i fachowemu podejściu nawet najmniejsza działka, sprawi wrażenie przestronnej.Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl