Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami?


Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami?
2018-01-15
Montaż oświetlenia LED pod szafkami jest bardzo prosty, warto jednak trzymać się kilku prostych zasad.

Taśmy LED świetnie sprawdzają się do oświetlenia pod szafkami, warto, aby były one wmontowane w profile aluminiowe LED, tak abyśmy mieli pewność, że nie uszkodzą się one oraz nie dostanie się do nich wilgoć.

 

Na rynku dostępne są taśmy świecące w różnych kolorach o różnej mocy. Wybór powinien być uwarunkowany naszymi potrzebami, to, jaką długość taśmy wybierzemy, kolor oraz moc także zależy od naszego zapotrzebowania. Będziemy potrzebowali także zasilacza, takiego, który przeznaczony jest do zasilania diod i będzie produkować prąd o stałej określonej mocy. Kolejnym elementem, o którym nie możemy zapomnieć, są profile aluminiowe LED – mają one zapewnić ochronę taśmie przed przypadkowymi uszkodzeniami oraz dostaniem się wilgoci.

Taśmy LED są sztywne z tego powodu niechętnie, chcą przykleić się do łuku bądź pod kątem, mamy jednak możliwość zagiąć je w pewnym kierunku bez potrzeby rozcinania i dodatkowego lutowania taśmy. Możemy także znaleźć samoprzylepne taśmy LED, wykonane na elastycznym podkładzie ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy.

Kupując profil, możemy mieć wiele wątpliwości, ponieważ na rynku znajdziemy różne ich rodzaje, chociaż wybór ten nie jest łatwy, pomóc mogą nam opisy produktu, które informują nas jakie zastosowanie możemy znaleźć dla danego profilu.

Na stronie Klusdesign.pl znajdziesz pełną ofertę producenta, po otworzeniu interesującego Cię produktu w bocznej kolumnie znajdziesz opis produktu oraz kilka przydatnych porad, dzięki, którym z łatwością zainstalujesz profil oraz taśmę LED w nim.Nadesłał:

KaczaMalwina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl