Kabina prysznicowa półokrągła - kompromis między wygodą, a designem


Kabina prysznicowa półokrągła - kompromis między wygodą, a designem
2023-10-02
Marzenia o przestronnej, nowoczesnej kabinie prysznicowej towarzyszą wielu miłośnikom natryskowych kąpieli.

Niewielkie rozmiary łazienki, nieustawny plan pomieszczenia, czy zróżnicowane potrzeby domowników to tylko niektóre problemy, z którymi przychodzi nam się mierzyć przy remoncie czy wyposażeniu łazienki. Często w takim wypadku wydaje się, że niemal niemożliwy jest wybór kabiny, łączącej komfortowe użytkowanie z estetycznym wyglądem. Na szczęcie różnorodność współczesnych rozwiązań łazienkowych pozwala na osiągniecie kompromisu między wygodą, a pożądanym designem, oferując szeroki wybór kabin prysznicowych półokrągłych.

 

Przestrzeń to wygoda

Kabiny prysznicowe półokrągłe to rozwiązanie doskonałe do niewielkich łazienek, gdzie każdy centymetr kwadratowy podłogi jest ważny dla wygody użytkowania. Powierzchnia brodzika o półokrągłym kształcie, w porównaniu do brodzików prostokątnych lub kwadratowych jest mniejsza, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu kąpieli.

Większość modeli kabin prysznicowych półokrągłych wyposażona jest w system drzwi przesuwnych, które w porównaniu do modeli uchylnych nie wymagają uwzględniania w projekcie, dodatkowej przestrzeni na ich otwarcie. W projektach łączących w jednej łazience prysznic i wannę, wybór półokrągłej kabiny pozwoli na większe możliwości aranżacyjne całej przestrzeni.

 

Styl, który pozwala na wybór

Nowoczesne kabiny półokrągłe to szeroki wybór modeli, które z łatwością wpasują się różne style wnętrza. Przy wyborze możemy kierować się nie tylko rozmiarem samej kabiny, ale także sposobem otwarcia drzwi, grubością ścian czy szerokością wejścia, które będą istotne dla codziennego komfortu użytkowania. Na efekt końcowy aranżacji wpłynie wzór wypełnienia i dobór profili ścianek.

W projekcie należy rozważyć także montaż brodzika. Choć w nowoczesnym designie, coraz częściej kabiny półokrągłe występuję w wersji z odpływem podłogowym, odpowiednio dobrany brodzik z niskim lub wysokim rantem, może nadać zupełnie nowego charakteru naszemu wnętrzu.

 

Skorzystaj z szerokiej oferty producenta

SANPLAST, wiodący producent kabin prysznicowych oraz wanien, oferuje wybór kabin półokrągłych, w aż ośmiu zróżnicowanych seriach, co gwarantuje pełne dopasowanie do charakteru i stylu każdej łazienki. Serie dostępne w ramach oferty SANPLAST, różnicują kabiny prysznicowe półokrągłe pod względem funkcjonalności, w całości stawiając na nowoczesne wzornictwo - od kabin z linii Basic o konstrukcji ramowej, po bezramowe propozycje z serii Space Line z bardzo szerokim wejściem do kabiny.

 

Niezależenie zatem czy szukasz kabiny do małej łazienki w bloku, czy możliwości aranżacji salonu kąpielowego, półokrągła kabina prysznicowa będzie wyborem pięknym i praktycznym.

Więcej inspiracji na łazienkowe wnętrza, znajdziesz na www.sanplast.pl

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl