Każda kropla na wagę złota. Jak skutecznie oszczędzać wodę podczas czyszczenia podłóg?


Każda kropla na wagę złota. Jak skutecznie oszczędzać wodę podczas czyszczenia podłóg?
2023-11-15
Jednym z kluczowych sposobów na zminimalizowanie zużycia wody jest korzystanie z bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, m.in. podczas czyszczenia podłóg.

 

Oszczędzanie wody ma istotne znaczenie nie tylko w dobie zmian klimatycznych, lecz także rosnących cen. Jednym z kluczowych sposobów na zminimalizowanie zużycia wody jest korzystanie z bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, m.in. podczas czyszczenia podłóg. Choć wielu z nas kojarzy tą czynność z użyciem wielu litrów wody, istnieją alternatywne rozwiązania, które są znacznie bardziej wygodne oraz efektywniejsze.

Zwykłe mopy? Przeminęły z wiadrem!

Nowoczesne podłogi winylowe i linoleum są popularnym i praktycznym rozwiązaniem w domu, ale ich czyszczenie może sprawiać kłopoty. Tradycyjne metody, takie jak mopowanie mają wiele minusów, m.in. ograniczone możliwości odsączenia wody, kontakt z brudną wodą, czasochłonność i zużycie wielu litrów wody. Warto zaznaczyć, że tradycyjne metody czyszczenia są nieodpowiednie dla delikatnych powierzchni, takich jak parkiet i laminat, ponieważ nadmierna ilość wody może je uszkodzić. W tym przypadku zdecydowanie korzystniejsze będą nowe sposoby na czyszczenie podłóg, które rozwiązują powyższe problemy.

Na rynku dostępne są dwa rozwiązania czyszczące do wyboru: mopy elektryczne do podłóg lub myjki parowe. Dwa rozwiązania, które mają dwie wspólne cechy: oba są bardzo oszczędne w zużyciu wody, a efekty ich działań są znacznie bardziej satysfakcjonujące niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Tak jak mopem, tylko lepiej

Elektryczne mopy do podłóg wykorzystują szybko obracające się rolki czyszczące wykonane z mikrofibry. Są one stale zwilżane mieszaniną świeżej wody i środka czyszczącego, co sprawia, że bez problemu usuwają brud. Zabrudzona woda jest zbierana w oddzielnym zbiorniku, dzięki czemu do mycia podłogi używana jest wyłącznie świeża woda. Metoda ta jest bardzo ekonomiczna pod względem zużycia wody i środków czyszczących. W rezultacie czyszczone powierzchnie są suche niemal natychmiast. W porównaniu z konwencjonalnym mopem i wiadrem elektryczne mopy są do 50% szybsze i zapewniają do 20% lepsze rezultaty czyszczenia. Oszczędne zużycie wody sprawia, że nadają się one również do czyszczenia powierzchni takich jak parkiet lub laminat, które źle reagują na nadmierną wilgoć.

Brud wyparuje w mgnieniu oka

Kolejną alternatywą pozwalającą zaoszczędzić równie dużo wody jest parownica, która bez żadnego wysiłku z naszej strony usuwa każdy, nawet uporczywy, brud. Zaledwie jeden litr wody wytwarza strumień pary wystarczający do wyczyszczenia powierzchni około 75 metrów kwadratowych. Co więcej, dzięki pracy z gorącą parą wodną, która neutralizuje wszelkie patogeny, parownica zapewnia higieniczną czystość.  To sprawia, że urządzenia są idealne dla alergików lub rodzin z małymi dziećmi. Ponadto, ze względu na wysoką temperaturę pary, wszelka pozostała na podłodze wilgoć wyparowuje w błyskawicznym tempie.

W niektórych okolicznościach parownica może być używana także na zabezpieczonych parkietach i laminatach. Urządzenie to może być wyposażone w różne dysze, co pozwala na zastosowanie podczas czyszczenia armatury, piekarnika, blatu oraz odświeżania dywanów czy nawet zrywania starych tapet.

Nadesłał:

zuzkrzew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl