Kiedy i ile razy można stosować krem zimowy?


Kiedy i ile razy można stosować krem zimowy?
2023-03-02
Zima to pora roku, kiedy nasza skóra wysusza się pod wpływem niskiej temperatury i suchego powietrza. Jakie kremy powinniśmy stosować, aby zapobiegać wysuszaniu skóry?

Kremy na zimę. Jak stosować?

Zgodnie z zaleceniami dermatologów, krem z filtrem SPF należy stosować na skórę twarzy przez cały rok, nie tylko w okresie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest bardziej intensywne. Wystawienie skóry na słońce bez odpowiedniej ochrony może skutkować szkodliwym działaniem promieni UV, które prowadzą do fotostarzenia, poparzeń słonecznych i zwiększonego ryzyka wystąpienia nowotworów skóry.

Aby odpowiednio chronić skórę twarzy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, należy stosować krem z filtrem SPF o wartości co najmniej 30. Oznacza to, że krem z filtrem ochroni skórę przed 97% promieniowania UVB. Jeśli nasza skóra jest szczególnie wrażliwa lub jeśli spędzamy czas na słońcu przez dłuższy czas, lepiej zastosować krem z wyższym filtrem SPF.

Jeśli chodzi o ilość kremu z filtrem, zaleca się stosowanie około 1/4 łyżeczki na twarz i szyję. Jeśli nakładamy za mało kremu z filtrem, nie uzyskamy odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV. W związku z tym warto stosować krem z filtrem w większej ilości niż zwykle, szczególnie w przypadku, gdy spędzamy czas na słońcu przez dłuższy czas. Co do częstotliwości stosowania kremu z filtrem, zależy to od warunków pogodowych i od naszych aktywności. Jeśli przebywamy na zewnątrz, szczególnie w godzinach największego nasłonecznienia (10:00 - 16:00), należy nakładać krem z filtrem co około dwie godziny. Jeśli przebywamy w pomieszczeniach, stosowanie kremu z filtrem nie jest konieczne, chyba że skóra jest szczególnie wrażliwa na działanie promieniowania UV.

Ważne jest również stosowanie kremu z filtrem SPF, który jest odpowiedni dla naszej skóry. Osoby o skórze wrażliwej lub ze skłonnościami do alergii powinny wybierać kremy z filtrem, które są odpowiednie dla ich typu skóry i wolne od składników drażniących.

Co powinien zawierać dobry krem na zimę do twarzy?

Dobry krem do twarzy na zimę gemini.pl/grupa-produktow/kremy-ochronne powinien zawierać składniki, które zapewnią optymalną ochronę i nawilżenie skóry, która jest narażona na szkodliwe działanie mrozu, wiatru i suchej powietrza. Właśnie dlatego zaleca się stosowanie kremów, które zawierają między innymi:

a) Naturalne oleje roślinne, takie jak wosk pszczeli, oliwa z oliwek, olej jojoba, masło shea-te składniki zapewniają skórze ochronę przed utratą wilgoci, odżywiają i nawilżają ją.

b) Witaminę E-działa jako przeciwutleniacz i zapobiega uszkodzeniom skóry spowodowanym przez wolne rodniki, a także wspomaga proces regeneracji skóry.

c) Alantoinę, pantenol-łagodzą podrażnienia, redukują zaczerwienienia i poprawiają kondycję skóry.

d) Witaminy K i PP-wzmacniają naczynka krwionośne i chronią je przed pękaniem, a także zapobiegają powstawaniu obrzęków i cieni pod oczami.

e) Kwas hialuronowy-wiążący wodę w skórze, dzięki czemu zapewnia intensywne nawilżenie, a także poprawia elastyczność i jędrność skóry.

f) Filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym-choć zima to pora roku, w której słońce świeci słabiej, to i tak skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni UV. Dlatego zaleca się stosowanie kremów, które zawierają filtry chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem.

Źródło fotografii: www.freepik.com

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl