Kobiece lato, kobiece problemy


Kobiece lato, kobiece problemy
2009-06-05
Kobiety przez cały rok borykają się z problemami związanymi z miesiączkowaniem, a wakacje to ten czas w roku, kiedy z różnych przyczyn mogą się one nasilać. Słońce, zmiany żywieniowe, alkohol to czynniki, które podczas menstruacji mogą dodatkowo uprzykrzyć nam wypoczynek.

Z niecierpliwością odliczamy dni do urlopu. Planujemy, jakie zabierzemy stroje, co zwiedzimy, robimy ostatnie zakupy. Nagle dociera do nas nieprzyjemna prawda – w czasie wymarzonego urlopu wypadnie nam miesiączka. Czy jednak w pełni zdajemy sobie sprawę z konsekwencji takiego zbiegu okoliczności?

Dla wielu z nas wakacyjny wyjazd to leniuchowanie na plaży        i miłe wieczory spędzane w nadmorskich knajpkach. Musimy jednak pamiętać, że w czasie okresu nie powinno się opalać (wrażliwość na słońce zwiększa się przed miesiączką i w jej pierwszym dniu) ani pić alkoholu. Podczas menstruacji może to skutkować nadmiernym krwawieniem, a niekiedy  nawet krwotok. Lekarze zalecają w tym czasie spacery albo leżakowanie w półcieniu. Zdecydowanie niedopuszczalne jest picie alkoholu w pełnym słońcu! Na pewno nie zaszkodzi natomiast kieliszek wina wypity do kolacji.

Podczas wakacyjnego wyjazdu szczególnie powinny na siebie uważać kobiety, u których występuje pełnoobjawowy zespół bolesnego miesiączkowania, czyli takie, które odczuwają   w tym czasie nie tylko bóle skurczowe w podbrzuszu (a cierpi na nie przecież prawie połowa kobiet), ale także towarzyszące im bóle głowy, bóle krzyża, wstręt do jedzenia, mdłości, wymioty, poczucie zmęczenia, depresji itp. Mogą u nich też pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, kłopoty z oddawaniem stolca lub biegunki. A przecież jedną z najczęstszych przypadłości „wyjazdowych” jest tzw. biegunka podróżnych. To reakcja organizmu na zmiany żywieniowe, a co za tym idzie – na zmianę flory bakteryjnej (szczególnie w krajach tropikalnych i subtropikalnych, choć mogą przydarzyć się również przy bliższych wyjazdach).

Warto wtedy mieć w swojej apteczce i zastowować dwa leki – Spascupreel  i Nux Vomica-Hommacord.  Spascupreel to lek pomocny  w terapii stanów skurczowych. Dzięki połączeniu składników mineralnych i roślinnych można go stosować m.in. w przypadku bolesnej  miesiączki czy gwałtownej  biegunki  z  silnymi  skurczowymi  bólami  brzucha, znacznym  osłabieniem  i wymiotami. Nux Vomica-Hommacord jest lekiem stosowanym w zaburzeniach żołądkowo-jelitowch i wątrobowych. Reguluje pracę układu pokarmowego i pomaga w takich kłopotach, jak wzdęcia, zaparcia, wymioty czy też dolegliwości po nadużyciu używek (alkoholu, nikotyny, kawy).

Oba leki można stosować łącznie, zależnie od objawów. Nie wchodzą one również w interakcje z innymi lekami. Podczas ich stosowania można także bezpiecznie opalać się.

Spascupreel: opakowanie zawierające 50 tabletek kosztuje około 20,20 zł.
Nux Vomica-Hommacord: opakowanie zawierające 30 ml kropli kosztuje około 30,50 zł.

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Mitrowska
Heel Polska
katarzyna.mitrowska@heel.pl
tel. (22) 545 07 35
510 206 901

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl