Koniec budowy w Sulejówku


Koniec budowy w Sulejówku
2009-05-18
Dom socjalny oddany właśnie przez ostrowski Domek w podwarszawskim Sulejówku odbiega od stereotypów jakie zwykle towarzyszą takim budowom. Szkieletowa konstrukcja w nowatorski sposób odpowiada na samorządowe zapotrzebowanie.

W technologii szkieletowej kojarzonej dotąd wyłącznie z budownictwem jednorodzinnym powstały już domy socjalne w Bełchatowie i podpoznańskim Luboniu. Wkrótce podobne budować będzie gmina Raszyn.

Co przesądza o sukcesie tego typu budownictwa? Przede wszystkim zerwanie ze stereotypami związanym z budownictwem tego typu. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu energooszczędnych technologii izolacji i ogrzewania. Nie ma tu pieców węglowych, a co za tym idzie brudu, komórek i zagrożenia pożarem. Jest ogrzewanie elektryczne według zasady: płacisz – grzeje. Izolacja ścian zapewnia, że koszty ogrzewania nie przekraczają w sezonie 2 zł za metr kwadratowy.  Aby zabezpieczyć odpowiednio izolacje cieplną przegród budynku umożliwiającą uzyskanie relacji 2 zł / 1 m2 firma stosuje elementy budynku znacznie przewyższające wymagania w zakresie ochrony cieplnej określone w warunkach technicznych.

Warto wspomnieć również, że pierwotnie zakładano iż lokale socjalne będą służyły lokatorom tylko czasowo. Do momentu gdy nie zmieni się ich sytuacja finansowa. Jednak dotychczasowe doświadczenia są inne. Dlatego redukcja kosztów ogrzewania jest tak dobrym rozwiązaniem.

Konstrukcja budynku jest wykonana z czterostronnie struganego, komorowo suszonego drewna, obudowana czterostronnie oraz zabezpieczona przed działaniem ognia i wilgoci itp. Jako dodatkowe rozwiązanie ograniczające koszty eksploatacji Domek oferuje wprowadzenie systemu rekuperacji ciepła oraz kolektorów słonecznych dla podgrzewania wody użytkowej.

Domek z Ostrowa Wielkopolskiego to jeden z krajowych liderów w produkcji domów szkieletowych. Stawia zarówno domki jednorodzinne jak i całe osiedla w zabudowie szeregowej. Takie budowanie to nie jedyna działalność wielkopolskiej firmy.

Domek w branży budowlanej działa od 1989 r. Nieprzerwanie szczyci się od tego czasu wysoką pozycją rynkową, jakością produktów i satysfakcją klientów. Od 1997 roku dostarcza i montuje swoje domy jednorodzinne do Niemiec. Gotowe elementy domów dostarcza dla partnerów w Szwajcarii, Austrii i Holandii.

Od przystąpienia Polski do U.E. Domek rozszerzył dostawy i montaż domów gotowych na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Domy trafiają odtąd do Francji, Anglii, Danii, Szwecji i na Cypr.

Hala produkcyjna Domku o powierzchni ok. 3000m2 pozwala na wykonanie elementów domu wg indywidualnych zamówień odbiorców. Własny zespół projektowy wykonuje rysunki warsztatowe elementów. Montaż domu odbywa się wprost z samochodu dostawczego w ciągu 2-3 dni. Standardowa oferta firmy obejmuje wykonanie budynku z pełnym wykończeniem zewnętrznym oraz izolacją cieplną.

Nadesłał:

Domek sp. z o.o.
http://domek.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl