Koronki diamentowe X-Cores marki RotoZip
W ofercie firmy Bosch pojawiły się koronki X-Core marki Rotozip, przeznaczone do precyzyjnych cięć na sucho we wszystkich twardych płytkach podłogowych. Nowe koronki wyróżniają się zdecydowanie większą efektywnością i trwałością niż konwencjonalne końcówki do wyrzynarek.
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii próżniowego lutowania diamentów. Nowa technologia gwarantuje najwyższą precyzję w równomierności i głębokości wtapiania diamentów, której efektem jest maksymalizacja komfortu pracy.
Koronki diamentowe X-Cores są najnowszym odkryciem w przemyśle narzędzi diamentowych. To najszybsze końcówki osprzętowe do wycinania otworów, jakie oferuje rynek. W zastosowaniu z wyrzynarkami RotoZip te innowacyjne akcesoria stanowią efektywne rozwiązanie przy skomplikowanych, odręcznych cięciach na sucho, we wszystkich twardych płytkach podłogowych i kamieniu naturalnym. Dzięki nowej technologii próżniowego lutowania diamentów, za pomocą jednej koronki X-Cores RotoZip, możemy wyciąć ponad 100 otworów na sucho w porcelanie.
Czyste cięcia o gładkich krawędziach
Nowe koronki X-Cores zostały zaprojektowane i zmodyfikowane technologicznie z myślą o wyrzynarkach RotoZip. W obecnej ofercie są dostępne w czterech rozmiarach o średnicach roboczych od 6 do 35 mm, ze średnicą trzpienia 6,3 mm. Koronki X-Cores umożliwiają wycinanie otworów do głębokości materiału ponad 30 mm. Nowe koronki diamentowe umożliwiają profesjonalistom wykonywanie czystych cięć o gładkich krawędziach bez odprysków w najtwardszych materiałach, takich jak gres, granit, w płytkach podłogowych ceramicznych lub kamiennych. Koronki X-Cores mają zastosowanie przy powiększaniu lub poprawianiu już wywierconych otworów.
Nowe koronki diamentowe produkuje się w technologii próżniowego lutowania diamentów. Jest to specjalny proces lutowania w komorze próżniowej w temperaturze ponad 1000° Celsjusza. Zapewnia on bardziej efektywne rozmieszczenie diamentów i lepszą kontrolę głębokości ich wtapiania, w porównaniu do diamentów powlekanych galwanicznie. Innowacyjny proces produkcji gwarantuje znacznie wyższą trwałość koronek diamentowych oraz większą szybkość cięcia niż w przypadku konwencjonalnych końcówek do wyrzynarek.
Narzędzia RotoZip - wszechstronny system do cięcia na sucho
RotoZip oferuje odpowiednie narzędzia i osprzęt do wielu różnych zastosowań. Nowe koronki diamentowe X-Cores oraz inne akcesoria RotoZip bardzo dobrze sprawdzają się przy cięciu suchego tynku, blatów kuchennych, płytek ściennych i podłogowych oraz przy precyzyjnych cięciach w branży sanitarnej oraz obróbce metalu.
Narzędzia RotoZip przekonują łatwą obsługą oraz niewielkim ciężarem. Ze względu na szeroki zakres stosowania pozwalają ograniczyć ilość potrzebnych narzędzi w przypadku wielu użytkowników profesjonalnych, np. elektryków, glazurników czy hydraulików. Narzędzia i akcesoria RotoZip są dostępne w sieci sprzedaży partnerów handlowych firmy Bosch.
Informacje o firmie RotoZip
Firma RotoZip została założona w 1972 roku, w USA. Jako producent prefabrykatów do budowy domów, stworzyła system urządzeń oraz akcesoriów do łatwiejszego cięcia płyt z suchego tynku. Stosując narzędzia RotoZip, użytkownik profesjonalny może oszczędzić czas, pieniądze, a także osiągnąć lepszy rezultat cięcia. W 2003 roku, dział branżowy Bosch Elektronarzędzia nabył firmę RotoZip i włączył kolejne, profesjonalne elektronarzędzia do swojego portfolio produktów. Więcej informacji na stronie: www.rotozipeurope.com Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|