Korzystna i wygodna lokata na 3 miesiące.


Korzystna i wygodna lokata na 3 miesiące.
2019-07-18
Krótkoterminowa lokata na 3 miesiące to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą rozstawać się ze swoimi pieniędzmi na dłużej.

Spełni też ona oczekiwania tych, którzy liczą na szybkie powiększenie swoich oszczędności. Warto więc, abyś przyjrzał się oferowanemu produktowi nieco bliżej i przekonał się, dlaczego jest korzystnym wyborem.

Lokata na 3 miesiące zabezpiecza

Lokata na 3 miesiące zapewni bezpieczeństwo Twoim oszczędnościom, zarówno tym dużym, jak i mniejszym. Ulokowanie na niej pieniędzy jest więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od przechowywania ich w domowej śwince skarbonce. Dużo bezpieczniej jest przecież trzymać pieniądze w banku (objętym Bankowym Funduszem Gwarancyjnym), niż w domu!

Zakładając lokatę nie tylko nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich oszczędności, ale też masz pewność, że wypracują one zysk (o wielkości uzależnionej od wartości oprocentowania depozytu). Dzięki temu Twoje pieniądze nie będą leżeć bezczynnie, ale pracować i przynosić Ci dochód. Poza tym dostęp do nich stracisz tylko na okres 3 miesięcy, więc niedługo.

Przechowanie na specjalną okazję

Jeśli swoje oszczędności planujesz wydać dopiero za kilka miesięcy, również nie trzymaj ich w domu. Do tego czasu mogą przecież przeczekać w banku, powiększając sukcesywnie swoją wartość. Jeśli więc przymierzasz się do zakupu sprzętu AGD, planujesz wyjazd na urlop, czekasz na narodziny dziecka lub na rodzinną uroczystość – lokata na 3 miesiące bardzo Ci się przyda.

Musisz oczywiście zdecydować, ile pieniędzy chcesz zdeponować. Pamiętaj, że większe kwoty wypracują większy zysk. Zwróć jednak uwagę, czy założenie lokaty nie jest związane z wykupieniem dodatkowych usług bankowych. Jeśli są one obowiązkowe, Twój zarobek będzie niższy. Niestety, jeśli Twój kapitał nie jest zbyt wysoki, niższe zyski odczujesz wtedy mocniej. Zwróć na to uwagę!

Zarabianie na lokacie

Jeśli nie planujesz tylko i wyłącznie przechować (i nieco pomnożyć) swoich oszczędności, ale regularnie na nich zarabiać, lokata na 3 miesiące jest strzałem w dziesiątkę! Posiadając większe oszczędności, możesz wypracować na nich naprawdę sporo. Lokaty z krótkim terminem zapadalności są bowiem lepiej oprocentowane od długoterminowych, co możesz dobrze wykorzystać.

Otóż lokaty krótkoterminowe, zawierane jedna po drugiej (także w różnych bankach), mogą przynieść Ci większe zyski, niż lokata długoterminowa czy konto oszczędnościowe. Wystarczy, że po wygaśnięciu pierwszej lokaty, swój kapitał z wypracowanymi odsetkami ulokujesz na kolejnym depozycie. Wielokrotne powtarzanie tej czynności powinno przynieść Ci satysfakcjonujący dochód.

Korzystne warunki

Oczywistym jest, że powinieneś wybierać lokaty z wysokim oprocentowaniem. Nie zapomnij jednak, że jego wartość podawana jest w skali roku. Informuje Cię więc ona o tym, o jaki procent zostałyby powiększone Twoje oszczędności, jeśli zdeponowałbyś je na rok. W tej sytuacji lokata na 3 miesiące wypracuje dla Ciebie zysk, proporcjonalny do czasu jej trwania.

Zwracaj też uwagę na częstotliwość kapitalizacji odsetek: im jest ona częstsza, tym większa korzyść dla Ciebie. Dlaczego? Otóż im częściej wypracowane odsetki dopisywane będą do Twojego kapitału (w czasie trwania umowy depozytowej), tym większa kwota oszczędności zostanie objęta oprocentowaniem w kolejnym okresie. Tym samym więcej zarobisz.

Na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy przeczytać regulamin oraz zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Dowiedz się także, czy zakładając lokatę w nowym banku nie musisz wykupić usług lub produktów (np. karty kredytowej), aby skorzystać z korzystniejszych warunków lokaty. Pamiętaj, że dodatkowe koszta mogą zniwelować wypracowane zyski!

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl