KOSMOS. WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BONARCE


KOSMOS. WYSTAWA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W BONARCE
2019-05-14
Młodzi artyści w czasie wystawy Kosmos, którą będzie można zobaczyć w pop-up’owej Galerii Fosfor w Bonarce od 15 do 31 maja, zaprezentują prace inspirowane pięknem i potęgą Wszechświatu. Będzie to wyjątkowy głos w szerszej debacie na temat miejsca człowieka w Kosmosie.
Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, organizator akcji Wydział Sztuki w Mieście, oraz Bonarka zapraszają na wystawę Kosmos od poniedziałku do soboty oraz w niedziele 26 maja, w godz. 14:00 - 19:00. Wernisaż w Galerii Fosfor odbędzie się 18 maja o godz. 15:00. W czasie trwania wystawy zostaną zorganizowane warsztaty plastyczne, na które centrum zaprasza 24 maja o godz. 16:00.

W Galerii Fosfor prezentowane będą najciekawsze postawy twórcze młodych artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wystawa obejmie prezentację prac zawierających w sobie wątki kosmiczne, a także dzieł ukazujących ludzi jako cząstki wszechświata. Bogactwo i różnorodność form i pomysłów, otwartość i brak granic będzie można zobaczyć na wystawie w postaci rzeźby, malarstwa, prac wideo i innych obiektów. Nad programem wystawy czuwała jej kuratorka - Agata Agatowska.

Wystawa w Bonarce jest częścią projektu Wydział Sztuki w Mieście, który od 7 lat aktywizuje społeczność artystyczną związaną z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jego celami są popularyzacja współczesnej sztuki wśród krakowian oraz promocja młodych twórców. Organizatorzy akcji, zainspirowani 50. rocznicą pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, za przewodni motyw tegorocznej edycji wybrali Satelitę. Oprócz Galerii Fosfor Wydział Sztuki zawita do muzeów, galerii sztuki i innych instytucji w Krakowie.

Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl