Kuchnia z Tikkurila: wyrazisty kontrast kontra stylowa harmonia


Kuchnia z Tikkurila: wyrazisty kontrast kontra stylowa harmonia
2021-11-29
Sposób wystroju kuchni jest jednym z najważniejszych wyzwań w urządzaniu domu. To tutaj koncentruje się ważna część życia rodzinnego, a nierzadko też towarzyskiego. Jaką koncepcję aranżacji wybrać?
Czy postawić na harmonijnie połączenie, a może ożywczy kontrast? Oto kilka stylowych inspiracji na nietuzinkowy wystrój kuchni od Tikkurila.
  
Wykończenie drewnem nowoczesnej kuchni połączonej płynnie z salonem ujmuje naturalną prostotą i zapewnia harmonijną kompozycję z częścią wypoczynkową. Jasne deski na suficie i spójna kolorystycznie podłoga w całości pomieszczenia zgrabnie współgrają z kremowymi ścianami w odcieniu F420 z palety Tikkurila, wzmacniając poczucie swobody i przestronności. Ten sprzyjający relaksowi efekt potęgują duże okna, a jasne meble w tonacjach bieli i szarości delikatnie podkreślają lekkość wystroju. 
 
Miłośnikom bardziej odważnych rozwiązań do gustu przypadną wyraziste kontrasty. Mieszanka intensywnych barw w różnych akcentach dekoracyjnych wprowadza do kuchni ożywcze zamieszanie. W połączeniu z bielą Artcic z palety Tikkurila Optiva White na ścianach ten kolorystyczny misz-masz nie przytłacza pomieszczenia, lecz tworzy urokliwe wnętrze z designerskim pazurem.

Wykorzystując zestawienia z jednej gamy kolorystycznej można uzyskać spójny efekt, zachowując jednocześnie wyrazistość aranżacji. Subtelny i wysmakowany kontrast w kuchni zapewni gra popielatych ścian oraz ciemnych, grafitowych mebli. Wzorzysta mozaika w postaci patchworkowych, ściennych płytek oraz przysufitowe listwy, współgrające z drzwiami w tym samym, klasycznym stylu wydobędą intrygujący charakter aranżacji. Urządzona w ten sposób kuchnia będzie emanować wyważoną elegancją, której nie oprze się żaden miłośnik dobrego designu. 

Nadesłał:

PractumConsulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl