Kuehne + Nagel kontynuuje ekspansję w zakresie logistyki produktów łatwo psujących


2019-07-26
Kuehne + Nagel z sukcesem przejęło Worldwide Perishable Canada Co. (WWP), największego spedytora w Kanadzie i lidera w zakresie przewozu towarów szybko psujących się, w tym tuńczyka.

Silna pozycja firmy wzmocni istniejącą sieć produktów transportowanych w temperaturze kontrolowanej w Kanadzie. Dzięki tej ekspansji, Kuehne + Nagel, lider w zakresie spedycji lotniczej może oferować swoim Klientom rozszerzoną ofertę usług.

„Logistyka firmy Perishables jest jedną z sił napędowych Kuehne + Nagel
w rozszerzaniu portfolio usług transportowych w Kanadzie", mówi Greg Martin, regionalny manager spedycji lotniczej Kuehne + Nagel w Ameryce Północnej. „Nieustannie inwestujemy w rozbudowę naszej dedykowanej sieci poprzez politykę przejęć oraz łączenie kluczowych dystrybutorów
z  głównymi rynkami. Międzynarodowe certyfikacje dedykowane rozwiązaniu KN FreshChain dodatkowo wzmacniają globalną sieć produktów szybko psujących, czyniąc ją największą w branży."

WWP zostało założone w 1999 roku i ma siedzibę w Halifax w Nowej Szkocji. Pierwotnie firma obsługiwała lokalny popyt na kanadyjskim rynku eksportowym. Aktualnie jest jednym z głównych spedytorów w branży produktów szybko psujących się. W perspektywie roku wolumen przewożonych towarów obu firm będzie wynosił ponad 17.000 ton eksportowanych towarów drogą lotniczą w temperaturze kontrolowanej. Umocni to jeszcze bardziej wiodącą pozycję Kuehne + Nagel w Ameryce Północnej.

„Cieszymy się, że dołączymy do Grupy Kuehne + Nagel. Łącząc mocne strony obu firm, stworzymy wartość dodaną dla regionalnego
i międzynarodowego rynku produktów szybko psujących się. Zarówno nasi Klienci, jak i pracownicy generują coraz większe perspektywy rozwoju, zwiększając tym samym zakres usług"- komentuje Doug McRae, dyrektor operacyjny w firmie Perishables Canada Co.

Jamie Wood, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Kanadzie, dodaje: „Kuehne + Nagel, dzięki przejęciu wyspecjalizowanego w logistyce owoców morza lidera, umacnia swoją wiodącą pozycję na rynku. Korzystając z globalnej sieci i doświadczenia obu firm, Klienci mogą teraz korzystać z ulepszonej oferty i najlepszego możliwego rozwiązania na rynku do realizacji swoich potrzeb biznesowych. "

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl