Kuehne+Nagel znacznie zwiększa swoją obecność w Afryce


2022-01-07
Kuehne+Nagel, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, znacznie rozszerzył swoją sieć biur w Afryce. Biura te są zarządzane i obsługiwane przez „wieżę kontrolną” w Durbanie w RPA, zapewniającą pełną kontrolę nad siecią logistyczną w Afryce.

"Wieża kontrolna" umożliwia pełną widoczność w całej sieci połączeń, w tym w lokalizacjach zdalnych, zapewniając globalne standardy usług Kuehne+Nagel, tj. nadzór nad jakością danych, umożliwienie widoczności przesyłek i zarządzanie przepływem ładunków.

Dzięki tej ekspansji, Kuehne+Nagel zapewnia swoim klientom lepszy dostęp do rynków afrykańskich, jednocześnie oferując afrykańskim producentom specjalistyczne i specyficzne dla branż rozwiązania, szczególnie dla farmacji i ochrony zdrowia, towarów łatwo psujących się, pomocy humanitarnej oraz logistyki projektów.

Afryka Subsaharyjska odgrywa coraz większą rolę w światowym handlu, ponieważ jest domem dla ponad miliarda ludzi, z których połowa do 2050 roku będzie poniżej 25 roku życia. Kuehne+Nagel jest obecne w Afryce od prawie siedemdziesięciu lat, otwierając swoje pierwsze biuro w Johannesburgu w 1954 r. Firma zapewnia swoim klientom pełną widoczność, łącząc mocne strony lokalnej obecności z globalnymi systemami operacyjnymi i procesami Kuehne+Nagel.

Rozbudowana sieć w Afryce jest w pełni weryfikowana i kontrolowana przez zewnętrzną, globalną firmę audytorską, aby zapewnić stałe przestrzeganie najwyższego poziomu zgodności i standardów etycznych. Zapewnia pełen zakres usług międzynarodowych, w tym logistykę lotniczą, morską, drogową i kontraktową.

 

„Afryka jest bogata zarówno w zasoby naturalne, jak i młodą przedsiębiorczą populację. Nadszedł czas, aby uwolnić ten potencjał i stworzyć rozwijające się, dobrze prosperujące gospodarki. Jest na to wiele elementów, jednym z nich jest logistyczna zdolność do łączenia globalnych rynków dla odbiorców końcowych i dostawców. Dzięki nowemu miejscu zarządzania w Durbanie jesteśmy gotowi, aby wykorzystać tę szansę – komentuje Lee I’Ons, prezes Kuehne+Nagel na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Dzięki tej ekspansji Kuehne+Nagel będzie reprezentowane w 18 krajach afrykańskich: RPA, Kenii, Ugandzie, Tanzanii, Egipcie, Angoli, Namibii, Madagaskarze, Zimbabwe, Suazi, Mozambiku, Mauritiusie, Botswanie, Nigerii, Ghanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Senegalu i Rwandzie. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Kuehne+Nagel planuje zwiększyć swój zasięg dzięki drugiej ekspansji na kontynencie afrykańskim.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl