Kuehne+Nagel zostało partnerem COP28 ds. spedycji i logistyki


2023-10-03
COP28 wyznaczyło Kuehne+Nagel na oficjalnego partnera logistycznego globalnego szczytu klimatycznego ONZ w Dubaju. Od 30 listopada do 12 grudnia oczekuje się, że wydarzenie zgromadzi ponad 70 000 akredytowanych gości w Blue Zone i 50 000 odwiedzających dziennie w publicznej Green Zone.

Nominacja podkreśla możliwości Kuehne+Nagel w zakresie logistyki wystaw i wydarzeń, a także zaangażowanie w osiągnięcie naukowych celów redukcji emisji i wysiłków na rzecz dekarbonizacji logistyki.

W Expo City Dubai, Kuehne+Nagel będzie jedynym podmiotem odpowiedzialnym za obsługę wszystkich działań logistycznych, takich jak budowa pawilonów i scen do paneli dyskusyjnych. Ponadto zespół będzie wspierał uczestników w ich całościowych i lokalnych potrzebach logistycznych, od międzynarodowej spedycji, odprawy celnej i magazynowania, po dostawę na miejsce – wszystko to będzie wspierane przez globalną sieć ekspertów Kuehne+Nagel i jej portfolio rozwiązań niskoemisyjnych.

Damian Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kuehne+Nagel w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie: "Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani do obsługi tej ważnej konferencji. Kuehne+Nagel jest dobrze znane w branży eventowej i wystawienniczej w Europie, a ta nominacja podkreśla nasze wysiłki na rzecz dalszego rozwoju tego segmentu na Bliskim Wschodzie - obszarze o doskonałej infrastrukturze dla tej branży".

Zrównoważone rozwiązania logistyczne i SBTi

Nominację firmy Kuehne+Nagel przez COP28 można przypisać nie tylko jej doświadczeniu w logistyce, ale także ambicjom dekarbonizacji sektora logistycznego. Kuehne+Nagel zaangażowało się w inicjatywę Science-Based Target (SBTi) i podjęło znaczące kroki w celu zapewnienia swoim klientom niskoemisyjnych rozwiązań transportowych. Współpraca z klientami, przewoźnikami, organizacjami międzynarodowymi i innymi interesariuszami jest częścią strategii Kuehne+Nagel mającej na celu wprowadzenie znaczących zmian.

Sarah Kreienbühl, Członkinia Zarządu, odpowiedzialna za dział HR i ESG w Kuehne+Nagel International AG: "Obecnie skupiamy się na tym, aby paliwa niskoemisyjne były szerzej dostępne na rynku. Jednak nasza branża musi odblokować nowe technologie, aby zapewnić więcej lepszych rozwiązań. Jest to wyzwanie, które wymaga współpracy wszystkich podmiotów z różnych sektorów i gałęzi przemysłu. Dlatego tak ważny jest coroczny szczyt, a także inne fora i koalicje, które łączą podmioty w celu przeciwdziałania zmianie klimatu".

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl