Kupno samochodu – jak zrobić to z głową?


Kupno samochodu – jak zrobić to z głową?
2019-01-30
Zakup samochodu to bardzo przyjemny moment pod warunkiem, że masz temat dobrze przemyślany i posiadasz na ten cel odpowiedni budżet. Szukanie, przeglądanie ofert, które w perspektywie mają sprawić, że będziesz posiadaczem wymarzonego auta potrafi być naprawdę ekscytujące.

Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw opcje na kupno samochodu, w tym możliwości finansowania i oferty doradców, których pomoc w kupnie samochodu potrafi być nieoceniona. Bo zakup samochodu, który jest inwestycją na lata, powinien być robiony z głową.

Nowy samochód? – warto rozważyć różne opcje

Zakup samochodu należy poprzedzić dokładną analizą rynku – dobrze jest go śledzić i orientować się w cenach i ofertach modeli. Można robić to na własną rękę lub z pomocą specjalistów.  Jeśli wolisz mieć wsparcie w tej kwestii, jaką jest kupno samochodu, do wyboru masz kilka wariantów np. autoryzowany dealer albo broker samochodowy. A jeśli nie posiadasz gotówki na wymarzone auto, również w kwestii finansowania zakupu nowego pojazdu można skorzystać z różnych dostępnych na rynku ofert jak leasing, kredyt, pożyczka.

Oczywiście bierzemy pod lupę nowy samochód, który zdecydowanie jest bardziej opłacalną inwestycją niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka.  

Kupno samochodu to nie jest tylko jeden koszt, związany z nabyciem auta. Dochodzi jeszcze kilka innych opłat – ubezpieczenie, rejestracja, sprowadzenie go, jeśli pojazd jest poza granicami Polski czy miasta, w którym na co dzień mieszkasz. Poza faktem, że trzeba mieć na to fundusze, to przede wszystkim należy być tego świadomym. Jednak, pomimo wszystko, nowy samochód, to przewaga zalet w porównaniu do pojazdu używanego, gdzie czasem nie poznasz choćby prawdziwego przebiegu czy historii auta.  A jego eksploatacja czy serwisowanie, to często znacznie wyższe koszty niż w przypadku posiadania nowego samochodu. Pomijając już taki aspekt, jak brak możliwości wyboru auta, które jest skrojone na miarę Twoich potrzeb, a nie odwrotnie.

Zatem zakup samochodu to istotna decyzja, która wiąże Cię na kilka dobrych lat, dlatego należy robić to z rozsądkiem i rozważyć wszelkie możliwości.

Wcześniej zastanów się także, jakie funkcje spełniać ma nowy samochód, na przykład określ przeznaczenie pojazdu.  I jeśli to wszystko już masz, zacznij poszukiwania i rozważ kupno samochodu na własną rękę albo…. realizuj zakup auta u brokera.

Kto może pomóc w nabyciu nowego auta?

No właśnie, jeśli chcesz zaoszczędzić czas i mieć większy wachlarz możliwości do wyboru, by znaleźć upragnione auto spełniające wszystkie Twoje oczekiwania, a przy tym marzy Ci się najlepsza cena samochodu, to pomoc w kupnie samochodu jest wręcz niezbędna.

Broker samochodowy znajdzie nowy samochód na Twoją kieszeń, dobrany do potrzeb i spełniający Twoje najmniejsze nawet zachcianki typu kolor lakieru, tapicerka, czy inne elementy wykończeniowe i nie tylko. Bierze na siebie wszelkie czynności związane z całym procesem od wyszukania, poprzez negocjacje ceny, zakup i sprowadzenie, aż pod wszelkie opłaty i formalności z tym związane. Możesz oczywiście chodzić też sam po salonach samochodowych i szukać konkretnego modelu, ale uwierz zajmie Ci to mnóstwo czasu i w konkretnym salonie dostaniesz ofertę jedynie na auta jednej marki. Czy właśnie o to Ci chodzi?

Dlaczego wybór brokera samochodowego to korzystny wybór?

Bo co dwie głowy to nie jedna. A jeśli jeszcze jedna z tych głów ma doświadczenie, to rozsądnie jest z niej skorzystać. Wyżej poznałeś już w ogólnym zarysie atuty, dlaczego zakup samochodu od brokera samochodowego, to jedna z lepszych opcji na rynku i również najlepsza Twoja decyzja, jeśli chodzi o zakup samochodu. Analogicznie taką sytuację masz przy wyborze zakupu domu, czy mieszkania.

Pomyśl tylko – Ty wymyślasz sobie, jakiego auta pragniesz, a broker samochodowy dostarczy Ci je. Nie będziesz musiał chodzić, szukać, pytać lub przeglądać godzinami internet w poszukiwaniu i porównywaniu ofert. Nie będziesz też potrzebował wiedzy, jak wybrany model sprowadzić pod dom i jakie z tym wiążą się formalności. Nie będziesz musiał negocjować ceny, bez względu czy to lubisz, czy czujesz, że nie jesteś w tym mistrzem. Nie potrzebujesz też porównywać cen, czy kursów walut, żeby mieć pewność, że to będzie korzystna oferta i kwota – na przykład niższa nawet do 30 procent. W zasadzie niczego nie musisz, a jedynie możesz chcieć i to dostaniesz, bo we wszystkich kwestiach wyręczy Ciebie broker samochodowy.

Broker samochodowy nie posiłkuje się jedną marką – robi przegląd ofert z obszaru Unii Europejskiej.  Sprawdza ceny u wielu producentów, bierze pod uwagę też przelicznik kursu walut, dodatkowo jeszcze negocjuje, a ma tutaj pole do popisu, bo zazwyczaj jest stałym klientem, na którym zależy producentom. Dla każdego liczy się przecież najlepsza cena samochodu, a dla dealera sprzedaż. Potem zajmie się wszystkimi formalnościami, a Ty czekasz tylko na gotowe, by w efekcie cieszyć się z posiadania i możliwości użytkowania nowego, skrojonego pod Ciebie auta. I to jeszcze nabytego znacznie taniej niż zakładałeś. Tak właśnie wygląda pomoc w kupnie samochodu od auto brokera.Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl