Lena Lighting poszerza ofertę lamp do dezynfekcji powietrza


Lena Lighting poszerza ofertę lamp do dezynfekcji powietrza
2021-09-07
UV-C STERILON SQUARE HEPA i UV-C STERILON SQUARE PP, PN, PZ to odpowiedź Lena Lighting na wzmożone zainteresowanie produktami bakterio- i wirusobójczymi. Nowością jest zapewnienie przepływowej dezynfekcji powietrza za pomocą lampy montowanej w suficie i połączenie technologii UV-C z filtrami HEPA.

Obecnie intensywnie powraca temat skutecznej dezynfekcji w pomieszczeniach. Ma to związek nie tylko z powrotem dzieci do szkół, ale także z mniejszą skalą pracy zdalnej oraz większym zainteresowaniem wyjazdami, czy korzystaniem z obiektów handlowych i usługowych. Wiele miejsc zostało wyposażonych w urządzenia do dezynfekcji – mowa tu o lampach UV-C STERILON, produkowanych Polsce, w oparciu o jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. W placówkach użyteczności publicznej możemy obserwować wolnostojące lampy do dezynfekcji powierzchni lub powietrza, a także łączące te funkcje urządzenia jak UV-C STERILON FLOW.

Oferta urządzeń do dezynfekcji ciągle się poszerza. Lena Lighting – jeden z największych producentów oświetlenia w Polsce, wprowadziła właśnie do oferty kolejne produkty.

UV-C STERILON SQUARE PP, PN, PZ to przeznaczona do montażu w suficie przepływowa lampa do dezynfekcji powietrza, która może bezpiecznie pracować w obecności ludzi. Powietrze zasysane jest do wnętrza lampy, gdzie za pomocą światła ultrafioletowego zostają wyeliminowane z niego wirusy, bakterie i grzyby. Oprawa ta została zaprojektowana w stonowanej, subtelnej stylistyce, by harmonijnie komponować się z wnętrzami o różnym charakterze.

Drugą nowością jest przepływowa lampa podtynkowa UV-C STERILON SQUARE HEPA, łącząca w sobie funkcję dezynfekcji powietrza grzybów z oczyszczaniem go za pomocą filtra HEPA. Oznacza to, że wyposażając pomieszczenia w taką lampę, nie tylko eliminujemy z powietrza wszelkie wirusy, bakterie i grzyby, ale pozbywamy się alergenów i cząstek smogu. Takie rozwiązanie to doskonała ochrona i zapewnienie czystego, zdrowego powietrza. Na uwagę zasługuje też duża żywotność źródła światła – aż 9000 h.

„O czystym powietrzu w pomieszczeniach powinniśmy myśleć cały rok. W praktyce jednak to sezon jesienno- zimowy skłania nas do intensywniejszego wdrażania kompleksowych rozwiązań. Mamy wówczas nie tylko większy problem ze smogiem, ale też chcemy unikać wszelkich patogenów i po prostu cieszyć się zdrowiem. UV-C STERILON  SQUARE HEPA  jest połączeniem skutecznej dezynfekcji i oczyszczania powietrza. Nie tylko wykorzystuje technologię światła ultrafioletowego do eliminacji wirusów, bakterii i grzybów, ale też profesjonalnie oczyszcza powietrze z cząstek smogu i alergenów. To propozycja dla wszystkich, którzy o zapewnieniu czystego powietrza myślą kompleksowo”– mówi Piotr Janiga, Dyrektor Działu Medycznego w Lena Lighting. „W obecnych okolicznościach lampy do dezynfekcji powietrza powinny stać się standardem w obiektach użyteczności publicznej” – dodaje Janiga.

Technologia UV- C jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Przepływowe lampy do dezynfekcji powietrza są powszechnie wykorzystywane dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa m.in. w obiektach użyteczności publicznej, przestrzeniach biurowych, handlowych, hotelach, czy szpitalach. Urządzenia mogą bezpiecznie pracować w obecności ludzi.

Więcej informacji o lampach do dezynfekcji na https://www.lenalighting.pl/produkty/45-lampy-bakterio-i-wirusobojcze

Nadesłał:

Lena Lighting
http://www.lenalighting.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl