Magisterska administracja w WSIiZ


Magisterska administracja w WSIiZ
2009-06-30
To już siódmy kierunek na poziomie magisterskim. W październiku 2009 r. ruszają studia II stopnia na kierunku Administracja. Najnowsza decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sprawia, że żadna uczelnia niepubliczna w Polsce nie ma więcej możliwości kształcenia na studiach II stopnia niż WSIiZ.

Studenci studiów II stopnia kierunku Administracja zdobędą umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu prawa administracyjnego, budżetowania, zarządzania oraz funkcjonowania instytucji w Polsce i Unii Europejskiej.

Dzięki znacznemu poszerzeniu oferty programowej, w porównaniu z zakresem przewidzianym w standardach kształcenia, zdobyta wiedza pozwoli Ci na zaawansowaną analizę wielu problemów prawnych, nie tylko tych, które wymagają odwołania się do instytucji prawa administracyjnego, ale i - w zależności od wybranej specjalności - prawa prywatnego i prawa karnego.

Paleta oferowanych przedmiotów pozwoli Ci ponadto na podejmowanie działań wymagających zastosowania instrumentarium właściwego dla nauk ekonomicznych. Zostaniesz odpowiednio przygotowany do pracy urzędniczej, w tym do przygotowywania rozstrzygnięć w indywidualnych sprawach z zakresu administracji, zarówno w ramach postępowania jurysdykcyjnego, jak i w ramach postępowań odrębnych, w różnych strukturach administracji publicznej. Nabędziesz również niezbędną wiedzę i umiejętności posługiwania się cywilnoprawnymi formami działania, w tym z zakresu prawa handlowego oraz stosowania prawa w instytucjach niepublicznych.

Studenci będą mieć do wyboru następujące specjalności:

  • administracja rządowa i samorządowa
  • administracja transgraniczna
  • administracja służb porządku publicznego

A co po studiach?

W ramach przygotowania zawodowego będziesz predestynowany do pełnienia kierowniczych funkcji w służbie cywilnej oraz samodzielnego wykonywania pracy na stanowiskach operacyjnych i pomocniczych.
Zdobyta wiedza umożliwi Ci samodzielne rozwiązywanie problemów zarządzania zasobami ludzkimi, organizowanie zespołów pracowniczych i kierowanie nimi, podejmowanie decyzji przy zachowaniu praw człowieka oraz zasad etycznych i prawnych, wykazywanie inicjatyw twórczych, a także opracowywanie i wdrażanie programów.
W trakcie studiów nabędziesz umiejętności współdziałania w zespołach pracowniczych oraz kwalifikacje niezbędne do kierowania działalnością gospodarczą.

Zdaniem ekspertów możesz zostać:

  • pracownikiem administracji rządowej i samorządowej,
  • pracownikiem służb administracyjnych podmiotów gospodarczych,
  • pracownikiem instytucji pozarządowych,
  • pracownikiem administracji specjalnej,
  • pracownikiem administracji socjalnej,
  • pracownikiem inspekcji i straży, jak Policja Państwowa, Państwowa Straż Pożarna,
  • pracownikiem struktur administracji niezespolonych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny, jak Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna,
  • pracownikiem administracji prywatnej,
  • pracownikiem placówek kulturalnych, organów partii politycznych, instytucji krajowych, czy przedsiębiorstw współpracujących z krajami członkowskimi UE i ich organami.

Więcej informacji o studiach na kierunku Administracja, zarówno w wersji licencjackiej, jak i magisterskiej można uzyskać w serwisie kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.

Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl