Makijaż ślubny: 5 cech naprawdę dobrej wizażystki


Makijaż ślubny: 5 cech naprawdę dobrej wizażystki
2018-05-09
Odpowiednio wykonany makijaż ślubny to jeden z istotniejszych elementów stylizacji panny młodej. Idealny make up powinien przykryć wszelkie mankamenty i uwypuklić atuty urody panny młodej, a przy tym być odpowiednio dopasowany do sukni ślubnej i wszystkich pozostałych części jej garderoby.
To bardzo trudne zadanie dla wizażystki, a jednak są osoby, które doskonale radzą sobie z tym wyzwaniem. Czy to jednak wszystkie niezbędne cechy dobrej makijażystki? Podpowiadamy, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas poszukiwań!

Posiada bogate i różnorodne portfolio

Po czym poznać dobrą wizażystkę, jeśli nie po efektach pracy, jaką na co dzień wykonuje? Portfolio to najlepsza reklama dla wizażystki, a dodatkowo w czasach tak intensywnego rozwoju mediów społecznościowych - całkowicie darmowa. Doskonale jeśli w jej “albumie” znajdą się zarówno mocniejsze, jak i nieco delikatniejsze makijaże, byś mogła je porównać i wybrać opcję, która bardziej Cię interesuje. Twoja makijażystka nie ma portfolio, bo dopiero rozpoczęła swoją działalność w branży? No cóż, bez makijażu próbnego radzimy tak bardzo nie ryzykować w dniu ślubu...

Stosuje sprawdzone marki produktów

Doświadczenie w branży i wszechstronne umiejętności to nie jedyna rzecz, jaka powinna cechować dobrą makijażystkę. Istotne jest też to, jakie produkty stosuje do wykonywania make-up’u. Nie muszą to być najdroższe kosmetyki i akcesoria do makijażu - ważne, aby posiadały dobrą jakość i pozwalały na wykonanie trwałego makijażu. Musimy też pamiętać o tym, że marki kosmetyków różnią się od siebie i nie każdy preparat będzie tak samo dobrze dostosowany do potrzeb naszej skóry. W walizce wizażystki powinny zatem znaleźć się produkty, które będą dopasowane do różnych typów cery, a ich skład nie podrażni naszej skóry w dniu ślubu!

Dba o higienę swoich narzędzi

Skoro już jesteśmy przy kosmetykach i akcesoriach do wykonywania makijażu, musimy podjąć kwestię prawidłowej higieny wszelkich narzędzi, które wykorzystuje w swojej pracy makijażystka. Niedopuszczalne jest stosowanie pędzli, gąbek czy innych tego typu produktów na twarz klientki bez uprzedniego i dokładnego oczyszczenia po poprzedniej osobie. Profesjonalne wizażystki kiedy tylko mogą stosują jednorazowe narzędzia, a jeśli nie jest to możliwe, zawsze mają przy sobie płyn dezynfekujący, by podczas jednej wizyty móc pomalować kilka osób.

Dojeżdża do klientki

Możliwość dojazdu wizażystki do domu to bardzo duże ułatwienie dla panny młodej w dniu ślubu. I choć sam brak dojazdu nie skreśla wcale makijażystki z listy profesjonalnie wykonujących swój zawód, to taka “elastyczność” jest bardzo dużym plusem. W końcu panna młoda w tym dniu ma zbyt wiele rzeczy na głowie, by tracić go dodatkowo na dojazdy, prawda?

Jest empatyczna

Wizażystka to nie maszyna wykonująca makijaż, ale człowiek o indywidualnej osobowości, który w tym przypadku powinien być empatyczny. Ślub i wesele to bardzo stresujący moment dla panny młodej i tego dnia oczekuje wsparcia nie tylko od swoich najbliższych. Nie oznacza to, że makijażystka powinna pełnić również rolę psychologa, ale wykazać się pełnym profesjonalizmem na każdym etapie tworzenia makijażu, by na twarzy panny młodej, poza pięknym make-up’em, pojawiło się po prostu zadowolenie i spokój.


Nadesłał:

Olga Grzeszek, Wizaż i Charakteryzacja - Make Up Rzeszów
http://makeup.rzeszow.pl/

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~czakaczang, 2018-05-10 17:20:03

    na resztę wydatków ślubnych można się tak spłukać że trzeba się czasem ratować


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl