Mamy jeszcze wolne miejsca!


Mamy jeszcze wolne miejsca!
2009-07-25
Mamy jeszcze 204 wolne miejsca na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia. Politechnika Gdańska na kandydatów czeka do 29 lipca.

Wolne miejsca na studia stacjonarne pierwszego stopnia czekają na wydziałach: Chemicznym, Elektrotechniki i Automatyki, Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Mechanicznym oraz Oceanotechniki i Okrętownictwa.


Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, osoby zainteresowane wzięciem udziału w dodatkowej rekrutacji, zapraszamy w dniach 24-29 lipca 2009, piątek-środa. W dodatkowej rekrutacji mogą uczestniczyć wszyscy. Ci kandydaci, którzy dotąd nie brali udziału w rekrutacji na Politechnikę Gdańską muszą przez Internet założyć konto (www.pg.gda.pl - Krok po kroku w rekrutacji) oraz dokonać opłaty w wysokości 85 zł. Następnie kandydat musi dostarczyć dokumenty do komisji na tym wydziale, na którym chciałby studiować. Ci, którzy brali już w tym roku udział w rekrutacji na Politechnikę Gdańską, korzystają ze swojego dotychczasowego konta i nie dokonują kolejnej opłaty. W zakładce "deklaracje i opłaty" dodać należy "Dodatkowy nabór na studia stacjonarne pierwszego stopnia", po czym wydrukować deklaracje i dostarczyć ją do komisji wydziałowej.

Co istotne - na tym etapie rekrutacji przyjmujemy już tylko oryginały świadectwa dojrzałości!

Listę  osób przyjętych opublikujemy 30 lipca - zarówno na kontach kandydatów, jak i na tablicach informacyjnych w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

W roku akademickim 2009/2010 przygotowaliśmy dla studentów I roku (nabór letni i zimowy) 8547 miejsc. Największym powodzeniem w naborze letnim cieszyła się Geodezja i kartografia, kierunek który rusza w tym roku po raz pierwszy - 15,81 osoby/miejsce (podajemy 1 preferencję, czyli statystyka obejmuje jedynie te osoby, które dany kierunek wskazały jako ten, na studiowaniu którego najbardziej im zależy). Druga w kolejności była biotechnologia - 4,66 osoby/miejsce, a trzecia architektura - 4,12 osoby/miejsce. Dla porównania w roku 2008 największą popularnością wśród kandydatów cieszyła się - Biotechnologia (4,95 osoby/miejsce), w roku 2007 - Europeistyka (4,48 osoby/miejsce), a w roku 2006 - Zarządzanie (3,09 osoby/miejsce).

WOLNE MIEJSCA

Studia stacjonarne I stopnia

  • Environmental Protection and Management (kierunek zamawiany) / Wydział Chemiczny: 27
  • Automatyka i robotyka / Wydział Elektrotechniki i Automatyki: 30
  • Elektrotechnika / Wydział Elektrotechniki i Automatyki: 8
  • Fizyka Techniczna - Informatyka stosowana / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej: 16 miejsc
  • Fizyka Techniczna - Fizyka i technika konwersji energii / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej: 19
  • Fizyka Techniczna - Fizyka stosowana / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej: 24 miejsca
  • Inżynieria materiałowa (kierunek zamawiany) / Wydział Mechaniczny: 9
  • Oceanotechnika - Specjalności okrętowe / Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa: 44
  • Oceanotechnika - Zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej / Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa: 27


Nadesłał:

ap

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl