Masovia By DOROTA KOZIARA


2024-05-17
"Masovia" nowa kolekcja zaprojektowana przez Dorotę Koziara dla Grupy Tubądzin jest współczesną interpretacją polskiej tradycji i kultury Mazowsza.

„Nasza tradycja ludowa jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji. To systemy znaków, kolorów, wzorów, dźwięków, które interpretuję współcześnie, wyciągając z nich tak naprawdę najważniejsze dla mnie cechy.

Po licznych podróżach i badaniach na temat poszukiwania tradycji jeszcze bardziej utwierdziłam się, że kolor miał ogromne znaczenie w naszej kulturze, a na dodatek był używany odważnie. W przeszłości byliśmy bardzo kolorowi. Śmiałe połączenia kolorystyczne na elewacjach, we wnętrzach czy chociażby na tkaninach oraz intensywność kolorystyki są zaskakujące. Moja nowa kolekcja Masovia dla Grupy Tubądzin to gama nasyconych głębokich kolorów: od granatów, poprzez odcienie zieleni, turkus aż do głębokich burgundów czy słonecznych kolorów złamanej żółci.

Mocne kolory przestudiowane w taki sposób, że wiele z nich może łączyć się z innymi, budując bardzo kolorowe przestrzenie lub kompozycje. 

Projekty odnoszące się do zwyczajów i kultury danego kraju czy regionu są gwarancją stworzenia produktów osadzonych w DNA miejsca, z którego pochodzą. Jednocześnie stają się oryginalną nowością, bogactwem wynoszonym na arenę międzynarodową” mówi Dorota Koziara. 

 

Dorota Koziara w swoich projektach w doskonały sposób komponuje palety kolorystyczne. Tym razem przygotowała intrygująco intensywne kolory, które wprowadzają energię do wnętrz.

Premiera kolekcji odbyła się w Zachęcie, Narodowej Galerii Sztuki. W tym miejscu Grupa Tubądzin zainaugurowała w ubiegłym roku projekt Tubądzin Meets Art. 

 

– Ta kolekcja jest pełna głębokich, wyrazistych odcieni. Chcemy wprowadzić kolor do wnętrz. Aby inspirował i zachęcał do działania. To propozycja dla osób, które chcą przełamać utarte schematy i wyeksponować swoją osobowość – opowiada Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Grupy Tubądzin.

 

Masovia oferuje szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, pozwalając na tworzenie przestrzeni nasyconych barwą lub dekoracyjnych kompozycji. Wysokiej jakości szkliwa nadają kolorom głębi, a delikatna struktura na powierzchni płytki w intrygujący sposób rozprasza światło. Płytki ceramiczne z kolekcji Masovia występują w formacie 8 cm x 30 cm i są dostępne w 11 kolorach. 

 

Premierze kolekcji w Zachęcie towarzyszyły warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy mieli okazję odkryć, które kolory najlepiej wyrażają ich wnętrze.

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl