Michael Douglas, Tommy Lee Jones i inni. „Piątkowe kryminały” w Warner TV


Michael Douglas, Tommy Lee Jones i inni. „Piątkowe kryminały” w Warner TV
2022-01-27
Czy aktorka może strzelać lepiej niż agent służb specjalnych? Okazuje się, że tak – właśnie tak stało się w przypadku Evy Longorii, jednej z głównych gwiazd filmu „Strażnik”. Ta i inne trzymające w napięciu produkcje będą emitowane w ramach cyklu „Piątkowe kryminały” już od 4 lutego w Warner TV.

Taki komplement sprawił Evie Longorii konsultant ze służb specjalnych, który pomagał w szkoleniu aktorów filmu „Strażnik”. Okazało się, że gwiazda strzelała celniej i osiągała lepsze wyniki niż 90% agentów na treningu służb specjalnych. Produkcja opowiada o agencie Garrisonie (Michael Douglas), który odkrywa spisek planowanego zabójstwa prezydenta USA. Śledztwa podejmują się funkcjonariusze Breckinridge (Kiefer Sutherland) i Marin (Eva Longoria). Pierwszy trop prowadzi ich do samego Garrisona – rozpoczyna się pościg pomiędzy nieodkrytym zabójcą, wrobionym w sprawę głównym bohaterem i ścigającymi go agentami.

Historię równie skomplikowanego układu pokazuje „Nożownik”. W parku narodowym Silver Falls State w stanie Oregon pojawia się morderca, dla którego zabijanie nożem jest ekscytującą zabawą. Służby specjalne chcą jak najszybciej spacyfikować mordercę i w tym celu nawiązują współpracę z wojskowym trenerem walk – szkopuł w tym, że w przeszłości szkolił również poszukiwanego zabójcę. Postać wojskowego nauczyciela, w którego wcielił się Tommy Lee Jones, została oparta na postaci prawdziwego eksperta od survivalu, Toma Browna Jr. – był doradcą aktora na planie filmu.

Zawiłe stosunki pomiędzy bohaterami to także cecha fabuły filmu „Tajemnice Los Angeles”. Guy Pearce, Kevin Spacey i Russell Crowe wcielają się w policjantów lat 50., z których każdy pracuje w inny sposób: jeden jest młodym idealistą, drugi to bezwzględny stróż prawa, który omija przepisy w pogodni za sprawiedliwością, a trzeci jest skorumpowanym imprezowiczem. Aktorzy stosowali metody przygotowania, które pozwoliły im poczuć się jak odgrywane postaci. Russell Crowe, aktor niewysoki, specjalnie zamieszkał w ciasnym i małym mieszkaniu, aby wejść w skórę wysokiego i postawnego bohatera, który góruje nad innymi. Guy Pearce towarzyszył policjantowi w patrolach. Kevin Spacey potrafił tak empatycznie wczuć się w rolę bezwzględnego policjanta, że producent filmowy James Ellroy, nazwał jego rolę jednym z najbardziej poruszających występów obrazujących nienawiść do samego siebie.

Cykl zakończy emisja produkcji „Dzień próby”, o młodym policjancie (Ethan Hawke), który rozpoczął swoje szkolenie pod opieką doświadczonego funkcjonariusza (Denzel Washington), stosującego niezgodne z prawem metody, aby dopaść przestępców. Washington stwierdził w wywiadzie, że nieoczywista relacja tych dwóch postaci i skomplikowana fabuła, sprawiły, że rola w „Dniu próby” do dziś jest jego ulubionym występem z własnej filmografii.

Plan emisji:

04.02, godz. 20:10 – „Strażnik”

11.02, godz. 21:50 – „Tajemnice Los Angeles”

18.02, godz. 23:00 – „Nożownik”

25.02, godz. 22:00 – „Dzień próby”

 

O Warner TV

Warner TV to kanał emitujący kinowe blockbustery oraz nagradzane i uznane na całym świecie seriale. Czerpie z bogatej tradycji marki Warner Bros. Warner TV to przestrzeń dla dobrych historii. To tu spotykają się fani nowoczesnych produkcji i kinowych klasyków. W każdym miesiącu widzowie mogą liczyć na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Kanał jest nadawany w jakości HD. Marka Warner TV należy do WarnerMedia, które jest częścią AT&T Inc. (NYSE:T). Więcej informacji na stronie warnertv.pl

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Kateryna Dmytriieva

Marketing & PR

kateryna.dmytriieva@warnermedia.com 

+48 512 027 201

 

Joanna Więckowska

Project Manager | dotrelations

joanna.wieckowska@dotrelations.pl

+48 690 995 770

 

Nadesłał:

dotPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl