Modowa pierwsza pomoc w nagłych wypadkach


Modowa pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
2024-04-22
Przedstawiamy kilka przydatnych sztuczek, które pozwolą Ci zachować fason w niespodziewanych sytuacjach, a ponadto dowiesz się jak dbać o ulubione ubrania. Odtąd odrobina rozlanego wina lub sosu pomidorowego nie zrujnuje Twojego wieczoru!

Każdy z nas znalazł się choć raz w kryzysowych okolicznościach, gdy przyszło mierzyć się z uporczywymi plamami w trakcie uroczystego spotkania. Modowe katastrofy przytrafiają się wszystkim, szczególnie w czasie świątecznych obiadów, imprez sylwestrowych czy wyjątkowych rocznic. Od dzisiaj nie musisz się martwić smugami fluidu na ulubionym kołnierzyku lub plamami po koktajlu na najlepszej sukience. W artykule znajdziesz sprawdzone porady, dzięki którym dowiesz się jak uratować ulubione kreacje w najbardziej nieprzewidywalnych warunkach.Sprawdzone sposoby na plamy

⚫︎ sos pomidorowy - małą plamkę zeskrob, a potem spłucz wodą i mydłem w płynie. Większe plamy polej dodatkowo octem z białego wina.

⚫︎ kawa i herbata - użyj octu winnego, obficie polej i spłucz.

⚫︎ oliwa - w przypadku odzieży z jedwabiu i wełny wypróbuj wtarcie skrobi kukurydzianej, pozostaw przynajmniej na 20 minut, następnie osusz ręcznikiem. Alternatywną metodą pozbycia się plamy po oliwie będzie użycie mydła galasowego, które silnie działa na uporczywe i najrozmaitsze plamy. 

⚫︎ owoce -  plamy z owoców zejdą natychmiast, jeżeli polejesz je wrzącą wodą.

⚫︎ szminka - jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się plam po szmince jest usunięcie jej nadmiaru za pomocą karty kredytowej lub nożyka do masła. Dodatkowo zalecane jest wytarcie wilgotną chusteczką miejsca zabrudzenia, a następnie spukłanie gorącą wodą by wywabić tłuszcz.

⚫︎ białe i czerwone wino - plamę po białym winie spłucz zimną wodą lub gotującym się mlekiem. Natomiast czerwonego wina pozbędziesz się, jeśli zapierzesz ubranie ręcznie z użyciem wody gazowanej. Następnym krokiem będzie posypanie solą by wchłonęła plamę i zapobiegła jej wyschnięciu.

⚫︎ fluid - plamy po fluidzie pozbędziesz się wycierając zabrudzone miejsce kawałkiem białego chleba.Jak pielęgnować ubrania?

Wełniany sweter jest wymagającym elementem garderoby. Należy przestrzegać zasad dotyczących prania w odpowiedniej temperaturze by zapobiec skurczeniu się. Dzięki temu unikniesz problemów ze sfilcowanym swetrem i będziesz cieszyć się odzieżą przez lata. 

Jeżeli problemem jest zmechacenie materiału spróbuj użyć golarki do ubrań. Specjalne akcesoria przeznaczone do pielęgnacji odzieży są dużo lepszym rozwiązaniem niż przy pomocy ostrej żyletki.

Wełniane lub kaszmirowe swetry często tracą swój kształt, kiedy wiesza sie je na wieszaku. Złóż je i ułóż w szafie, z rękawami złożonymi do tyłu. W ten sposób przez dłuższy czas zachowają porządany fason i nie będą rozciągnięte. 

Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl