Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego Advantix Cleviva firmy Viega


Nagroda Red Dot dla odpływu prysznicowego Advantix Cleviva firmy Viega
2020-06-23
Prestiżowa nagroda Red Dot przyznawana jest produktom wyróżniającym się wyjątkowej jakości wzornictwem. W tym roku konkurencja była większa niż kiedykolwiek. Do konkursu zgłoszono ponad 6500 produktów z 60 krajów. Tylko 1644 otrzymało wyróżnienie, a jednym z nich był odpływ Advantix Cleviva.

„Zdobywcy nagród Red Dot udowodnili, że stworzone przez nich produkty są naprawdę doskonałe” – skomentował wyniki konkursu profesor Peter Zec, założyciel i Prezes Red Dot. Oceny dokonało międzynarodowe jury, złożone z doświadczonych ekspertów, którzy podejmowali wspólne decyzje odnośnie przyznanych wyróżnień.

 

Funkcjonalny design w wydaniu Viega

Odpływ Advantix Cleviva powstał przy współpracy z renomowanym niemieckim studiem projektowym ARTEFAKT design z Darmstadt. Miejsce wśród zwycięzców Red Dot zapewniło produktowi firmy Viega nie tylko efektowne wzornictwo, ale również funkcjonalność tego rozwiązania, która przekonała członków jury. „Ten odpływ prysznicowy posiada wyjątkowe walory użytkowe i oferuje dużą różnorodność zastosowań, co pozwala go dyskretnie wkomponować w indywidualne aranżacje łazienkowe” – stwierdzili eksperci.

 

Odpływ Advantix Cleviva można zamontować w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład przy samej ścianie lub poziomo na środku. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu. Ponadto profil posiada odpowiedni spadek i osadzony jest bezpośrednio na warstwie jastrychu. Woda odpływa przez eleganckie wymienne wkłady ze stali nierdzewnej, dostępne w dwóch wzorach, z jednym lub dwoma otworami.

  Prezentacja zwycięzców konkursu

Zwycięskie produkty będą prezentowane na stronie internetowej Red Dot od 22 czerwca jako część specjalnej wystawy online. Odwiedzający znajdą tam poszerzone opisy, zdjęcia i dodatkowe informacje. Wyróżnione produkty można będzie również zobaczyć w Red Dot Design Museum w niemieckim mieście Essen. 

www.red-dot.org/en

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl