Najnowsze trendy w urządzaniu kuchni – żyjmy wolniej!


Najnowsze trendy w urządzaniu kuchni – żyjmy wolniej!
2018-09-03
„Slow life” to określenie, które coraz częściej pojawia się w naszych słownikach. Zamiłowanie do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami oraz we własnym tempie, przekłada się także na trendy w zakresie urządzania kuchennych przestrzeni.

Obecnie coraz więcej osób ceni sobie życie w zgodzie z własnymi przekonaniami, a także stara się być jak najdalej od codziennej bieganiny, celebrując każdą wolną chwilę. Ta filozofia znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu aspektach naszego życia, w tym w zakresie aranżowania wnętrz, a zwłaszcza kuchni, czyli centrum domu. Zwolennicy „slow life” cenią sobie w takich pomieszczeniach ciepło i rodzinną atmosferę, funkcjonalność, a także nowoczesny wystrój. Takim projektom dedykowane są produkty Technistone linii Noble, które powstały z inspiracji pięknem przyrody, więc wprowadzają do aranżacji naturalny akcent, a przy tym spełniają najwyższe standary jakości i wytrzymałości.

Z miłości do natury

Po modzie na minimalizm, do kuchni wchodzą otwarte szafki i półki, na których można wyeskponować zastawę, poukładać słoiczki z przyprawami czy inne przydatne akcesoria i produkty. Dzięki temu wszystko można mieć na wyciągnięcie ręki. Wszechobecną do tej pory biel zastepuje się natomiast kolorami ziemi, nadając przestrzeni przyjemnego, natruralnego charakteru. Ważną rolę w stylizacjach opartych na konwencji „slow life” odgrywają także organiczne materiały wykończeniowe: drewno i kamień, a także len, juta, rattan i wiklina. Bardzo modnym rozwiązaniem jest zestawienie mebli z litego drewna z kamiennymi blatami. Taka aranżacja emanuje ciepłem, a przy tym jest wysoce funkcjnalna. Amatorom „wolnego życia” spodobają się blaty wykonane z konglomeratów kwarcytowych Technistone linii Noble. Materiały te powstały z inspiracji pięknem przyrody - wyglądem naturalnych kamieni, dlatego idealnie wpisują się w ten trend. W takich stylizacjach doskonale zaprezentują się produkty: Noble Areti Bianco, Noble Carrara i Noble Lusso Champagne, które posiadają jasne tło z ciemniejszym żyłkowaniem, Noble Botticino i Noble Calista w ciepłych, beżowych wybarwieniach, Noble Concrete Grey przywodzący na myśl beton, Noble Desiree Grey, Noble Imperial Grey i Nobe Argos Nero w szarych tonacjach czy Noble Silver Notte w czarnym wybarwieniu ze srebrzystymi żyłkami.

Czystość form i harmonia

Choć w kuchniach zwolenników „slow life” pozostawia się otwartą przestrzeń, panuje tam jednocześnie czystość form i harmonia. Wyspy są multiplikowane, przechodzą w półki, ławy, a nawet całą zabudowę w jadalni czy salonie. Dzięki powieleniu tych samych materiałów w różnych przestrzeniach, cała strefa dzienna zyskuje na spójności. Dzięki elastyczności materiału Technistone, płyty można bez problemu dociąć do pożądanego rozmiaru i kształtu, tworząc wyjątkowe kompozycje - zarówno jeśli chodzi o blaty kuchenne i stołowe, jak i fartuchy kuchenne, okładziny podłogowe i wiele więcej. Ta zaleta znajduje swoje zastosowanie w kuchniach amatorów „slow life” również z tego względu, że umożliwia stworzenie niecki zlewu z tego samego materiału co blat oraz wycięcie otworu na wysuwane gniazdka oraz inne sprzęty przydatne w kuchni. Takie rozwiązanie zdecydowanie przekłada się na zachowanie czystości formy i harmonii we wnętrzu. Zwieńczeniem stylizacji będą zasłony z lnu i juty, a także zioła i rośliny w donicach wykonanych z rattanu i wikliny. 

Elementy wykonane z konglomeratów kwarcytowych Technistone bardzo dobrze sprawdzą się w kuchniach, którym prześwieca idea „wolnego życia” również ze względu na swoje zalety użytkowe: wysoką odporność na codzienne użytkowanie, niepodatność na wsiąkanie wody i zapachów, wysoki stopień higieniczności i łatwość pielęgnacji. Produkty te posiadają także certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, co stanowi ich kolejny atut. To wszystko sprawia, że w pełni spełniają one oczekiwania osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz.


Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl