Niemiecki minister obawia się, że wykluczenie firmy Huawei może zaszkodzić gospodarce


2019-03-14
BERLIN (Reuters) – Wykluczenie chińskiej firmy Huawei z uczestnictwa w budowania w Niemczech sieci komórkowej następnej generacji 5G może przynieść szkody największej europejskiej gospodarce – minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w środę.

Seehofer, bawarski konserwatysta, namawiał do dialogu z Chinami oraz do znalezienia technicznego rozwiązania dla obaw związanych z bezpieczeństwem. 
Ostrzegł przed wykluczeniem firmy Huawei, dodając że w przypadku takiego scenariusza: „Obawiam się, że odcisnęłoby to piętno na rozwoju gospodarczym.” 
W poniedziałek Wall Street Journal doniósł, że Stany Zjednoczone ostrzegły Niemcy, że będą udostępniać niemieckim agencjom zajmującym się bezpieczeństwem mniej informacji wywiadowczych jeśli Niemcy skorzystają z pomocy chińskiej firmy Huawei Technologies Co dla modernizacji krajowej sieci bezprzewodowej do standardu 5G. 
Zapytana o to ostrzeżenie we wtorek, kanclerz Angela Merkel powiedziała, że Niemcy określą własne standardy bezpieczeństwa dla nowej sieci komórkowej 5G. 
Seehofer z zadowoleniem przyjął takie podejście kanclerz Merkel, chwaląc ją za to, że zareagowała z „pełnym pewności spokojem”. Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl