Niesamowite Miasteczko Przedsiębiorczości edukuje i bawi w CH Osowa


Niesamowite Miasteczko Przedsiębiorczości edukuje i bawi  w CH Osowa
2024-05-13
Kolorowe, miniaturowe miasto, a w nim m.in. szkoła, szpital, bank, fabryka czy kawiarnia – tak wygląda Miasteczko Przedsiębiorczości, które rozstawi się w CH Osowa już 17 i 18 maja. Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do10 lat.

Miasteczko Przedsiębiorczości to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci mają okazję wcielić się w dorosłych i w praktyce poznać bliżej nieodłączne elementy życia, takie jak praca, zarabianie pieniędzy czy zarządzanie budżetem domowym. Już w piątek i sobotę, 17 i 18 maja miasteczko w CH Osowa będą mogli odwiedzić młodsi mieszkańcy Trójmiasta.

W niesamowitej imitacji prawdziwego miasta, znajdzie się sześć typowych miejskich budynków, takich jak szkoła, szpital, fabryka, bank, sklep i kawiarnia. Zadaniem każdego „mieszkańca” będzie odwiedzenie wybranych domków, a następnie „praca” w poszczególnych zawodach.

Na przykład w szpitalu, dzieci poznają tajniki pracy lekarza i wykonają operację na manekinie. W szkole będą mogli wykazać się umiejętnością nauki innych, a w fabryce wyprodukują prawdziwą zabawkę, zrobią slimy i inne dzieła, które następnie będą mogli sprzedać. Za swoją pracę i zrealizowane zadania, dzieci otrzymają wynagrodzenie. Zarobione pieniądze - „Moneciaki”, mogą wydawać później w mieście, wedle własnego uznania, kupując np. zabawkę w sklepie lub lemoniadę w kawiarni. Ciekawym miejscem do odwiedzenia będzie także bank, w którym dzieci dowiedzą się co działo się z pieniędzmi, zanim trafiły w ich ręce.

„Bardzo cieszymy się, że możemy zaprosić mieszkańców Trójmiasta do udziału w tym projekcie, w którym świetna zabawa łączy się z praktyczną edukacją. Jesteśmy przekonani, że barwna, imponująca sceneria zachwyci wszystkich małych gości i pozwoli im poczuć się tu jak w prawdziwym mieście. Zapewniamy, że odwiedzających czeka mnóstwo frajdy, ale i cały szereg wartościowych lekcji i doświadczeń” – mówi Dariusz Rudziński, dyrektor CH Osowa.

Poza głównymi budynkami, w miasteczku czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchaniec czy foto strefa w aucie, do których wejście można wykupić za pomocą Moneciaków.

Edukacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Jego założeniem jest nauka przez zabawę i umożliwienie najmłodszym zdobywanie doświadczeń i kompetencji niezbędnych w przyszłości. Uczestnicy projektu poznają nie tylko specyfikę różnych popularnych profesji, a także mechanizmy obrotu pieniędzmi na rynku.

Miasteczko Przedsiębiorczości otwarte będzie w piątek 17 maja, w godzinach 14.00-20.00 oraz w sobotę 18 maja, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp do miasteczka jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Nadesłał:

WartoZobaczyć

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl