Nowa generacja super wytrzymałych kamer PTZ


2019-03-27
Axis Communications wprowadza na polski rynek kamerę sieciową PTZ AXIS Q6215-LE. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie przemysłu, ale i służb mundurowych na bardziej wytrzymałe i dokładne narzędzia monitoringu.

Według szwedzkiej firmy – lidera rynku sieciowych systemów wizyjnych - nowa kamera PTZ ma wyznaczyć nowy standard w branży zabezpieczeń.

AXIS Q6215-LE to wysokiej jakości kamera PTZ HDTV 1080p z 30-krotnym zoomem optycznym. Wyposażona w dalekosiężny innowacyjny oświetlacz podczerwieni OptimizedIR umożliwia diodom LED automatyczne dostosowanie się do zoomu kamery, dzięki czemu całe pole widzenia jest zawsze równomiernie oświetlone, nawet w całkowicie ciemnych scenach. AXIS Q6215-LE wyposażona jest
w bardzo wrażliwy na światło przetwornik ½ cala, technologie WDR i Lightfinder, dzięki czemu uzyskuje ostre i wyraźne obrazy, nawet jeśli na scenie występują zarówno ciemne, jak i jasne obszary. Ponadto, kamerę wyposażono w technologię Zipstream, która pozwala zaoszczędzić przepustowość i pamięć nawet o 50% - bez utraty jakości.

Ta wytrzymała kamera PTZ sprawdzi się w iście bojowych warunkach i zadaniach specjalnych, gdyż spełnia standardy wojskowe MIL-STD-810G, wytrzymuje wiatr do 245 km/h (152 mph), zapewniając niezawodne działanie przy ekstremalnej pogodzie. Dzięki specjalnej powłoce i wyjątkowo trwałym materiałom obudowa kamery zyskała stopień ochrony IK10 na całej kamerze (również na szybkach) oraz klasę ochrony IP66/IP68, co oznacza, że kamera jest odporna zarówno na trudne warunki atmosferyczne, akty wandalizmu, jak i cięższe uderzenia. Za sprawą elastycznej konstrukcji kamera posiada funkcję szybkiego obrotu, pochylenia i powiększenia. W zestawie znajduje się płytka  instalacyjna z suwakami zapewniająca bezpieczny oraz łatwy montaż. Ponadto, dzięki wbudowanej wycieraczce, można uzyskać dobre obrazy nawet podczas opadu śniegu i deszczu.

Warto dodać, że kamera AXIS Q6215-LE jest wyposażona w zaawansowany moduł analityczny AXIS Guard Suite, w tym podsystemy AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard, które wykrywają i analizują ruch, wtargnięcia i zabłądzenia, a także alarmują użytkownika w razie zaistnienia predefiniowanej sytuacji zagrożenia. To idealne rozwiązanie dla potrzeb służb mundurowych oraz obserwacji infrastruktury krytycznej i transportowej, w tym dworców lub lotnisk – podkreśla Dagmara Pomirska, Axis Sales Manager w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

Jak nowy PTZW działa w praktyce? Zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=pcjL0SJcInc

 

Kontakt:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications

Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3143 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPoland

Nadesłał:

primum_pr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl