Nowa strategia na nowy rok


Nowa strategia na nowy rok
2011-02-17
Zarząd EGB Investments S.A. przedstawił swoją strategię na rok 2011. Najważniejsze jej punkty to: rozpoczęcie działań związanych z wejściem Spółki na rynek główny GPW, zwiększenie przychodów, rozszerzenie oferty dla sektora bankowego i MSP oraz skierowanie do e-sądu większej liczby spraw.

Prezes Zarządu EGB Investments S.A., Krzysztofa Matela, poinformował o strategicznych planach Spółki. Obecnie najważniejszą kwestią dla firmy jest przejście z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Warunkiem przejścia jest kapitalizacja przekraczająca 15 mln euro (dla spółek notowanych na NewConnect co najmniej 6 miesięcy wymagana kapitalizacja to 12 mln euro), osiągnięcie określonego free float oraz zgodna z wytycznymi GPW polityka informacyjna. „Aby się przygotować do zmiany parkietu, pragniemy już teraz zwiększyć dostęp inwestorów i analityków do przekazywanych przez Spółkę informacji. Nasze raporty uzupełnimy o rachunek cash flow oraz dodatkowe, dotychczas nie publikowane wskaźniki finansowe." - mówi Prezes Zarządu Krzysztof Matela.

Plan EGB Investments S.A. na rok 2011 zakłada także wzrost przychodów, możliwy dzięki wprowadzeniu nowych usług oraz obsłudze nabytych wierzytelności. Spółka sięga po nowy sposób finansowania, jakim jest wdrażany program emisji obligacji, dzięki któremu planuje pozyskać 20 mln zł, które w całości zostaną wykorzystane na zakupy nowych, atrakcyjnych portfeli wierzytelności. „W zakresie usług zleconych zaoferujemy kontrahentom z sektora bankowego obsługę kredytów i pożyczek udzielonych klientom z grupy private-banking. Nasza spółka zależna - EGB Finanse Sp. z o.o. - ma w planach również uruchomienie szeregu produktów dla przedsiębiorstw sektora MSP. Obsługa pozyskanych w ten sposób wierzytelności wpłynie korzystnie na poziom przychodów Grupy kapitałowej." - tłumaczy Prezes Zarządu Krzysztof Matela.

W 2011 roku EGB Investments S.A. planuje zwiększenie liczby kierowanych spraw do sądu w postępowaniu elektronicznym (e-sąd) do poziomu minimum 25 tys. rocznie, co znacznie skróci proces dochodzenia należności na etapie windykacji sądowej. „Chętnie poszukujemy nowych technologii i metod oddziaływań na dłużników, usprawniających proces windykacji, a jednocześnie wpływających na jego efektywność i obniżenie kosztów" - dodaje Krzysztof Matela.

Nadesłał:

EGB Investments SA

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl