Nowa szlifierka kątowa GWS 7 Professional firmy Bosch
Nowa szlifierka kątowa Boscha posiada najmniejszy obwód rękojeści w porównaniu do innych, profesjonalnych szlifierek kątowych tej samej mocy. Mocny silnik i niewielka waga pozwalają na wydajną obróbkę materiału.
Natomiast płaska głowica przekładni umożliwia komfortową pracę w miejscach trudno dostępnych. Szlifierka jest w sprzedaży od listopada. Praca nową szlifierką GWS 7 jest wyjątkowo komfortowa dzięki niewielkiemu obwodowi rękojeści, który wynosi zaledwie 176 mm.
Silnik 720 W i waga zaledwie 1,9 kg sprawiają, że ta kompaktowa szlifierka kątowa jest idealnym narzędziem do dłuższych zastosowań. Płaska głowica przekładni ułatwia pracę w miejscach trudno dostępnych. Szlifierka GWS 7 najlepiej sprawdza się przy cięciu cieńszych stali i aluminium, ale można ją stosować także do cięcia betonu, płytek i piaskowca. Jest polecana zwłaszcza do cięcia, szlifowania i usuwania „zadziorów".
Nowy produkt ma nie tylko ergonomiczną rękojeść, ale także specjalnie zaprojektowane wloty powietrza, które gwarantują optymalne chłodzenie silnika, co zwiększa jego odporność na przeciążenia i wydłuża okres eksploatacji. Bosch wyposażył model GWS 7 w osłonę tarczy zabezpieczoną przed obracaniem się w trakcie szlifowania, co gwarantuje większe bezpieczeństwo pracy. Narzędzie posiada także specjalny włącznik, który chroni użytkownika przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia.
Szlifierkę kątową GWS 7 Professional można nabyć od listopada w specjalistycznych sklepach z narzędziami. W sprzedaży dostępne są dwa modele różniące się średnicą tarczy tzn.: GWS 7-115 oraz GWS 7-125.
Sugerowana cena detaliczna brutto (listopad 2009):
- GWS 7-115 - 353 zł
- GWS 7-125 - 365 zł
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|