Nowe wiertarki GBM 6 RE i GBM 10 RE Professional firmy Bosch
Optymalny rezultat wiercenia wymaga mocy i precyzji. Te dwie cechy posiadają nowe wiertarki GBM 6 RE Professional oraz GBM 10 RE Professional firmy Bosch, które pojawiły się na rynku w lipcu. Dzięki innowacyjnym funkcjom umożliwiają użytkownikom profesjonalnym bardziej efektywną pracę.
Produkt docenią pracownicy branży metalowej, hydraulicy, monterzy kuchni, producenci mebli, stolarze. Szybkie i precyzyjne wiercenie małych otworów w drewnie, aluminium czy tworzywie sztucznym - to zadanie dla modelu GBM 6 RE. Zaawansowane wiercenie w stali - tu sprawdzi się GBM 10 RE z silnikiem o mocy 600 W.
Najważniejsze innowacje to:
Spiekany blok łożyska i metalowe łożysko kulkowe zapewniają nowym wiertarkom dużą dokładność pracy. System Electronic, w który zostały wyposażone obydwa modele, umożliwia precyzyjne nawiercanie. Natomiast obrotowy szczotkotrzymacz oferuje identyczną moc zarówno przy obrotach narzędzia w prawą, jak i w lewą stronę.
Do jakich prac?
Wiertarka GBM 6 RE Professional służy do szybkiego i bardzo precyzyjnego wiercenia otworów o małych średnicach (w drewnie do 15 mm, w stali do 6,6 mm). Odznacza się dużą prędkością obrotową (4 000 obrotów na minutę), która gwarantuje szybkie tempo pracy. Model GBM 10 RE został wyposażony w silnik o dużej mocy tj. 600 W, co gwarantuje szybkie tempo pracy podczas wiercenia w metalu i drewnie. Narzędzie to przeznaczone jest szczególnie do wiercenia otworów o maksymalnej średnicy 10 mm w stali.
Obie wiertarki posiadają zwartą konstrukcję, ergonomiczną rękojeść i niewielki ciężar ( 1,1 oraz 1,65 kg). Wszystkie te cechy wpływają na odpowiedni komfort pracy, nawet przy stosowaniu narzędzi przez dłuższy czas. W wyposażeniu standardowym obydwu modeli znajduje się szybkozaciskowy uchwyt wiertarski.
Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2009):
- GBM 6 - 426 zł
- GBM 10 - 536 zł
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|