Nowe wiertarki udarowe GSB 21-2 RE/RCT Professional firmy Bosch
„Do najcięższych prac” – tym stwierdzeniem specjaliści z firmy Bosch podsumowują zastosowanie nowych wiertarek udarowych (modele GSB 21-2 RE/RCT), które w sierpniu pojawiły się na rynku. A co dokładnie kryje się pod tym stwierdzeniem?
Na pewno wysokiej mocy silnik (do 1300 W) o dużym momencie obrotowym, umożliwiający wykonanie dużych otworów. Poza tym produkty wyróżniają się wytrzymałą, metalową obudową przekładni, która gwarantuje długą żywotność. I jeszcze jedna ważna cecha - sprzęgło przeciążeniowe "Anti-Rotation", które zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa pracy.
Nowe narzędzia Boscha to dobra inwestycja dla każdego profesjonalnego użytkownika elektronarzędzi, poszukującego mocnej wiertarki udarowej do zaawansowanych prac. Dzięki wydajnemu silnikowi o mocy nawet do 1 300 W i dużym momencie obrotowym, te kompaktowe narzędzia bez problemu poradzą sobie z dużymi otworami wierconymi w murze, betonie, metalu, drewnie czy płytkach ceramicznych. Wykorzystanie za pomocą nowych wiertarek koronek wiertniczych lub pił otwornic gwarantuje równie łatwą pracę, jak wkręcanie wkrętów lub mieszanie materiałów chemii budowlanej. Produkty odznaczają się także długą żywotnością, którą zawdzięczają solidnej konstrukcji i wytrzymałej obudowie wykonanej z metalu. Mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe Anti-Rotation zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa pracy w trudnych warunkach budowlanych.
Przyjrzyjmy się szczegółom
Szeroki zakres zastosowań wiertarki udarowej GSB 21-2 RE Professional obejmuje m.in. wiercenie otworów w murze (do średnicy 24 mm), w betonie (do średnicy 22 mm) oraz w stali (do średnicy 16 mm). Wiertarka z łatwością wierci także otwory w drewnie (do średnicy 40 mm), można jej także używać w połączeniu z wiertłami krętymi (do 32 mm), wiertłami sednik (do 38 mm) oraz wiertłami frezowymi (do 40 mm).
GSB 21-2 RE Professional jest urządzeniem praktycznym i łatwym w obsłudze. Jednoczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock umożliwia wymianę narzędzi przy użyciu jednej ręki. Nowa, bezpieczna rękojeść z innowacyjnym systemem mocowania gwarantuje pewne i bezpieczne trzymanie urządzenia. Praktyczne, kulowe mocowanie przewodu zasilającego, zapewnia maksymalną swobodę ruchu i zmniejsza ryzyko zerwania kabla.
Pozostałe zalety nowej wiertarki udarowej GSB 21-2 RE Professional to: obrotowy szczotkotrzymacz (dzięki któremu wiertarka pracuje z taką samą mocą przy obrotach w prawo i lewo) oraz możliwość zamocowania narzędzia w stojaku wiertarskim, ze względu na średnicę kołnierza wrzeciona 43 mm (standard europejski).
Model GSB 21-2 RCT Professional z zaawansowanymi funkcjami
Alternatywnym wariantem wiertarki udarowej GSB 21-2 RE Professional jest model GSB 21-2 RCT Professional. Jest on wyposażony w silnik o mocy 1300 W oraz dodatkowe funkcje podwyższające komfort i precyzję pracy. Należą do nich: system Bosch Constant Electronic, który utrzymuje stałą prędkość pracy niezależnie od obciążenia oraz System Torque Control umożliwiający wstępny wybór momentu obrotowego, co ułatwia pracę przy seryjnym wkręcaniu wkrętów.
W wyposażeniu standardowym obydwu urządzeń znajdzie się szybkozaciskowy uchwyt 13 mm, dodatkowa rękojeść, ogranicznik głębokości (210 mm) oraz praktyczna walizka narzędziowa.
Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2009):
- GSB 21-2 RE z uchwytem zębatym - 877 zł
- GSB 21-2 RE z uchwytem szybkozacikowym - 950 zł
- GSB 21-2 RCT z uchwytem szybkozaciskowym - 1158 zł
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|