Nowe zestawy osprzętu „Robust Line“ firmy Bosch
„Robust Line” to 58 wariantów zestawów z narzędziami do wiercenia, wkręcania i piłowania.
Kasety z osprzętem zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet największe obciążenia mechaniczne np. upadek z rusztowania na dużej wysokości. Produkty pojawiły się na rynku wiosną. Nowe zestawy osprzętu serii „Robust Line" firmy Bosch spełniają wszystkie wymagania użytkowników profesjonalnych odnośnie wytrzymałości, łatwości użytkowania i bezpieczeństwa przechowywania narzędzi. Oferta obejmująca 58 różnych wersji zawiera osprzęt do najpopularniejszych zastosowań w drewnie, metalu oraz kamieniu, w tym: 27 zestawów z końcówkami wkręcającymi, 23 zestawy wierteł oraz 8 zestawów brzeszczotów. Praktyczne kasety mają wbudowane okienko, które umożliwia ocenę zawartości zestawu. Dzięki temu użytkownik może szybko wybrać właściwy produkt.
Kasety zostały zaprojektowane przez szwajcarskie biuro projektów Hannes Wettstein AG i wytrzymują nawet największe obciążenia mechaniczne. Pokryta gumą rama kasety jest odporna na uderzenia. Ewentualne upadki są amortyzowane przez specjalną ramę, a osprzęt pozostaje na swoim miejscu. Praktyczny mechanizm otwierania umożliwia szybkie i łatwe wyjęcie narzędzi. Pomaga to użytkownikowi w lepszej organizacji pracy na budowie, szczególnie w takich miejscach, jak rusztowania na dużej wysokości.
Kompaktowe zestawy osprzętu można łatwo zmieścić w każdej torbie narzędziowej, na pasku z narzędziami, a nawet w kieszeni koszuli. Użytkownik może zabrać potrzebne narzędzia ze sobą, a w skrzynce narzędziowej panuje porządek, ponieważ wiertła, końcówki wkręcające czy brzeszczoty umieszczone są w solidnych kasetach wielokrotnego użytku i zawsze są pod ręką - na budowie oraz w warsztacie.
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl