Nowoczesna łazienka – wszystko o trendach łazienkowych


2020-07-26
Niezwykła, modna i efektowna łazienka w nowoczesnym stylu? Gdy taką najchętniej widziałoby się u siebie, to warto dowiedzieć się, co jest najmodniejsze. Trendy łazienkowe to bogate źródło inspiracji.

Modne płytki ceramiczne w łazience

Trendy dotyczą różnych aspektów urządzania łazienki i dobrze jest znać je wszystkie. Dotyczą m.in. płytek ceramicznych. Najmodniejsze obecnie łazienki to te z płytkami imitującymi beton. Wykłada się nimi podłogę oraz ściany, czasem część ścian. Decydują się na takie płytki osoby, które lubią chłód. Gdyby jednak był on za mocny, to można to zmienić, wybierając odpowiednie ręczniki. Najlepsze wtedy są te w ciepłym kolorze np. czerwone albo brązowe.

Nie będzie na pewno zbyt chłodno, jeśli skorzysta się z innego trendu. Chętnie wybiera się teraz płytki imitujące drewno. Pojawiają się one na większym lub mniejszym obszarze łazienki, zapewniając jej przytulność i naturalny wygląd. Można łączyć jeden i drugi typ płytek.

Inny gorący trend to urozmaicone kształty. Zamiast płytek kwadratowych wybiera się modne sześcienne. Ściana z takim wykończeniem prezentuje się efektownie. Sześcienne niebieskie i błyszczące płytki wspaniale komponują się z aranżacją w stylu morskim.

Ręczniki, które stały się modniejsze

Wraz z modą na surowe szare wnętrza pojawiło się zainteresowanie ręcznikami przedtem uważanymi za mało ciekawe. Jasnoszare, grafitowe i czarne doczekały się docenienia. To obecnie modne kolory ręczników. Wybiera się je do łazienek industrialnych, innych szarych oraz do tych w czerni i bieli.

Odcienie szarości pasują także do wnętrz nawiązujących do natury. To jeden z jej kolorów, jak brąz czy zieleń. Modne są wszystkie ręczniki w kolorach natury. Styl ekologiczny robi teraz furorę, więc cenione są dodatki pasujące do niego. Dotyczy to nie tylko ręczników, ale i wszystkich dodatków. Miejsce pojemników plastikowych w łazience coraz częściej zajmują bambusowe. Gdy potrzebuje się barw żywszych, warto rozejrzeć się za ręcznikami w kolorze żółtym, niebieskim, miętowym. Te barwy są teraz modne.

Trendy dotyczące wyposażenia łazienki

Żywsze kolory na ogół wybiera się dla dodatków (ręczniki, pojemniki, wieszaki itp.). Szafki, umywalka i wanna były zazwyczaj białe. Teraz to się zmienia. Coraz bardziej rozpowszechnia się nowy trend. Jest nim wybór kolorowych szafek i innych elementów wyposażenia. Gdy wybiera się kolorowe, to nie wszystkie. Dwie niebieskie szafki łazienkowe mogą stanąć między białymi. By zachować spójność kolorystyczną, wybierze się niebieski ręcznik. Barwna szafka albo dwie takie to sposób na uatrakcyjnienie monochromatycznego wnętrza.

Takim elementem uatrakcyjniającym może być też np. umywalka. Zamiast białej można wybrać spokojny odcień zieleni. I też można wybrać wtedy ręczniki w tym samym kolorze. Inny trend, którym warto się zainspirować, to wyposażenie łazienki czarne, szare i w kolorze miedzi. Takie mogą być wanna, umywalka, kabina prysznicowa, szafki, półki albo ich fragmenty.

Współczesne łazienki są eleganckie i interesujące. Trendy są tak rozmaite, że można uczynić to wnętrze idealnym dla siebie. Chętnie wybiera się teraz łazienki w klimatach morskich, chłodnych i naturalnych. Każde z tych wnętrz może być ciekawe i emanować pięknem.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl